Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megkapom a 100 többletpontot,...

Megkapom a 100 többletpontot, ha két nyelvből teszek emelt érettségit?

Figyelt kérdés
Hallottam már azt is, hogy nem és azt is, hogy igen, szóval összezavarodtam. Esetleg szakhoz kötött? Gyógypedagógiára szeretnék menni.

2023. jan. 23. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezeket a kérdéses dolgokat a felvi.hu pontszámítójával szoktam nézni, beirod melyik szakra akarsz menni, meg kitöltöd a jelenlegi eredményeiddel (vagy a várhatókkal, ha még nincs meg minden), aztán elkezdesz játszani vele, hogy pl. mi lenne ha az x tárgy mondjuk emelt lenne, vagy ha több pontod lenne belőle. Tudom ez nem konkrét válasz a kérdésedre, de az legalább tutira megbízható, hogy tényleg így fognak számolni
2023. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor akarsz menni, mert 2024-től eltérő lesz a felvételi pontszámítás egyetemenként.
2023. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Idén érettségizek és szeretnék is menni egyetemre.
2023. jan. 23. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szakhoz kötött, és nem, nem kapod meg. Gyógypedagógián az egyik felvételi tárgyad a magyar lesz, emellé jön még egy tárgy a felsoroltak közül:

[link]

A legtöbb szakon nem fogadnak el két nyelvi emeltet, max. egyes bölcsész (elsősorban nyelvi) szakokon.

Ezt most nem csak neked írom, és nem is szeretnék bunkó lenni, de könyörgöm, tanuljátok már meg használni a Felvit! Szó szerint mindent ott kell keresni, mert az a hivatalos oldal. Mi is csak ott tudunk utánanézni dolgoknak, csak a Felvit tudjuk linkelni nektek, stb. Ha ott nincs fent valami, akkor az nem létezik (enyhe túlzással, persze).

2023. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem kapsz 100 pontot, az egyik idegen nyelvért 50 plusz pontot kaphatsz, ha eléred a 45%- ot mert felvételi tárgy lehet, és ha a másik nyelvből is eléred ezt a szintet, akkor b2-es nyelvvizsgának minősül és 28 pontot adnak érte.
2023. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer semmiképp nem kapod meg két nyelv után az emelt szintért járó pontot akkor sem, ha az idegennyelv az egyik, amit elfogadnak érettségi tárgyak közül, mert csak az egyiket veszi, nem lehet két érettségi tárgyat két idegennyelvből együtt számolni, mert azt veszi, amelyik több pontos.
2023. jan. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 23. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!