Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz levelezőn...

Mennyire nehéz levelezőn gazdaságinformatikus szak?

Figyelt kérdés
Eddig teljesen mást tanultam egyetemen (jogot) és szeretnék mellé valami mást is elkezdeni. Leghasznosabbnak a gazdinfó szakot látom, de nem tudom hogy közepiskolás matek tudással, ami elég régen volt már és semmilyen programozó tudással bele lehet e kezdeni. Kellene már alap dolgokat tudni vagy mindent elvileg megtanítanak az egyetemen?

2023. jan. 27. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Elméletilrg mindent meg kéne tanítaniuk, gyakorlatban viszont hatalmas előny, ha van alap tudásod, tapasztalatod. De attól is függ, hogy melyik egyetemről van szó. Van, ahol keményebben nyomatják a programozást, máshol pedig a gazdasági vonal az erősebb, valahol a kötelezően választhatók nagyrésze valami progos tárgy... Megmondom őszintén, én annyira nem ajánlanám. Talán a BGE-n max, ha jól emlékszem, ott gazdaságibb a vonal, de meg lehet nézni a tárgyakat.
2023. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Viszonylag egyszerű.


Attól nem kell félned, hogy sok informatikát tanítanak, a programozástól meg főleg nem. Igazából csak akor választanám ezt a szakot ha csak a papír kell vagy pedig az általad megcélzott pozíció a jövőben nem teljesen informatikai jellegű.


Ez alatt azt értem, hogy nem mindegy, hogy te akarsz majd programozni vagy esetleg project vezető, scrum master vagy akármi más akarsz lenne a managementben. Hiszen, ha nem kifejezetten programozó akarsz lenni, akkor elég ha van egy bő rálátosod a programozók munkájukra, de igazán nem feltétlenül kell ismerned azt. Tehát nem kell képesnek lenned komplex rendszerek tervezésére és implementálására.


Nagyon sok töltelék tantárgyad lesz, ami gazdaság, vállalat menedzsment meg ilyenekről szól. Éppen ezért ez ember függő, hogy neked mennyire lesz nehéz.


Pl.: Én BME VIK-en a nagyon durva tantárgyakat annyira nem találtam durvának, de a töltelég gazdasági tantárgyakat elég nehéznek találtam és nem azért, mert nehéz megtanulni azt a kb 30 képletet, majd középiskolás matek szinttel számolgatni feladatokat.


Hanem ott találkoztam azzal a jelenséggel, hogy az órákon nem adnak át igaz ismeretet, csak ugyan azt az 1 diát 30 dián keresztül magyarázzák és bullshitelnek. Ez viszont engem rettenetesen felb--ott, hogy triviális dolgokat magyaráznak előadásokon át és amikor voltak sokkal nehezebb tantárgyaim, ahova tényleg tanulnom kellett nagyon nehezen vettem rá magam, hogy átnézzem a 400 diát, hogy abból melyik 30 diát érdemes megtanulni.


Tehát hogy ha ilyen a beállítottságod, mint nekem, akkor szerintem kínszenvedés egy gazdinfó szak. (Én Mérnökinfós vagyok. Ismerőstől hallottam a fentebb írtakat a gazdinfó szakról, tehát nem saját tapsztalat)

2023. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából azért néztem ezt a szakot mert a jog mellé szeretnék valami versenyképes diplomát szerezni. Ugye a legkeresettebb most az IT-s dolgok, de mivel tudom hogy nem vagyok erős se matekból se infóból ezért egy tiszta infós vagy mérnök szakot nem tudnék csinálni. Jog mellé egy gazdasági diploma használható karöltve, de a gazdinfoba mégis ott van az a kis infos vonal hogy fogok érteni alap szinten az IT-s dolgokhoz
2023. jan. 29. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Ezt nagyon sokan benézik, a gazdifnó nem egy infós gazdasági szak, hanem gazdaságis infó. Informatikai szakról van szó, 70%-ban infós tárgyak vannak. A maradék 30% gazdaság. Mérnökinfóval megegyező infós tárgyak vannak, annyi a különbség, hogy ott a maradék 30% nem gazdasági tárgyakból áll, hanem mérnökiből.

Nem tudom, milyen egyetemmel szemezgetsz, de mindenképp nézd meg a szak tantárgyait, leírásait, és akkor konkrét képet kapsz. De pl valahol 40 kötelezően választható tárgyas kreditet kell teljesíteni, és a kötvál tárgyak pici része lesz gazdasági, a nagyja infó, azon belül is valamiféle programozás.

2023. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!