Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az egyetemre való bejutásko...

Kertész Körte kérdése:

Ha az egyetemre való bejutáskor duplázok, nézi az egyetem azt, hogy mi az 5.tantárgyam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg 11.es vagyok és azon kezdtem el gondolkodni, hogy nem is biztos az, hogy földrajzból érettségiznem kellene.

Gazdálkodási és menedzsmentre szeretnék majd menni (2024, BGE), és holnapig kell eldöntsem szeretnék-e előrehozottan érettségizni földrajzból.

De ha én duplázni szeretnék (emelt angol és emelt matek), akkor a 2 érettségi tantárgyam százalékát számítják át ugye pontokba x 2 + a 100 intézményi pont.

Ekkor bármi lehet az 5.tantárgyam (pl.hittan), ami alapvetően az érettségi átlag fül alatt nincsen felsorolva,ugye?


Vagy rosszul gondolom?

Erre a 2 tantárgyra fogok fókuszálni, így nem törődnék a többi tantárgyammal.

Ezért is gondolom így.

Szóval az 5.tantárgyat csak akkor nézik, hogyha úgy tevődne össze a pontom, hogy plusz pont + középiskolai eredmenyek (érettségi átlag + középiskolai átlag) + a 2 érettségi tantárgy?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2023. jan. 29. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Le van szarva milyen tárgyakból érettségiztél, amíg van 2 olyan, amit elfogadnak a szakon
2023. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, mi az 5.tárgyad.
2023. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
megjegyzés: az egyetem kvázi nem lát semmit, a felvi rendszere intéz mindent, az egyetem már csak egy listát kap
2023. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oh, szóval ha nem is a duplázóssal megyek, hanem amibe benne van az érettségi átlagom is, akkor is érettségizhetek hittanból, ha ott van a matek+angol, amit elfogadnak a szakra?
2023. jan. 29. 23:07
 5/7 A kérdező kommentje:

Annyira megnyugtattatok, hogy nem kell a földrajz részével stresszeljek az egész érettséginek.


btw: Ki mit választana 5.tantárgyának, aki egyszerű, simán hozható a 4-5 érettségi belőle?

2023. jan. 29. 23:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az angol mellé németből érettségiztem, így nagyon készülni meg tanulni sem kellett rá külön.
2023. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én angol mellé úgy érzem majd a hittant fogom választani 5.nek (nincs írásbeli, kevesebb stressz, max.50 pont, máshova úgy sem vinném azokat a pontjaimet, mert emelt matek+angollal fogok menni, hogy NAT2020 ne tudjon keresztbe tenni nekem a 2/3-jával.)
2023. jan. 31. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!