Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora különbség van az...

Mekkora különbség van az Óbudai Egyetem illetve a Pannon Egyetem mérnökinformatikus szak között?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy számít melyik egyetemen végzed a szakot és mondjuk ha egy állásinterjún van egy óbudain és egy pannonon végzett mérnökinfós, akkor ránézésre(persze maga a tudás fontosabb, mint hogy melyiken végeztél) az óbudain tanultat válasszák.

Mindenképpen arra lennék kíváncsi, hogy a szakmában való elhelyezkedésnél mik azok az előnyök-hátrányok amikkel szembe kell majd néznem.

Illetve az is érdekelne, hogy milyen szintű az oktatás a Pannon Egyetemen.


Az is aggaszt kicsit, hogy a tavalyi ponthatárok között ég és föld a különbség

PE - 298 (körül)

OE - 368



2023. jan. 30. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Óbudai Egyetem előnye, hogy Budapesten van, ahol sokkal több gyakornoki lehetőség van, később munkalehetőség, persze valószínűleg Veszprémből is végzés után Budapestre fogsz költözni, de ha már eleve itt vagy, jobb esélyekkel indulsz.


Egyébként képzés színvonalában hasonló kategória, talán PE kicsivel színvonalasabb. A pontszám nem sokat mond, annyi hogy a leggyengébbnek, akit felvettek, ennyi volt a pontszáma. De Pannon Egyetemen úgyis megbukik első félévben mindenből, akit ilyen alacsony pontszámmap vettek fel, fele sem szokta elvégezni a szakot.

2023. jan. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, a Pannon Egyetem duális képzéses partnerekről valami információt tud valaki valamit?

Illetve láttam, hogy a Valeo is közöttük van, és egy rokomom is ott dolgozik, az mennyire rossz ötlet ha oda jelentkeznék gyakorlati munkára?

2023. jan. 30. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nézd meg Veszprémben milyen lehetőségek vannak(már ha vannak egyáltalán), míg az Óbudain minden rendelkezésre áll.

A többi mellékes.

2023. jan. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Már a 368 pont sem egy nagy szám most gondolj bele milyen hülyék járhatnak oda ahol 298 a ponthatár.
2023. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
#4.Azért annyi a ponthatár mert kiment az utolsó OKJ-s évfolyam akik rengeteg pluszpontot kaptak.(aztán szépen bukdácsoltak még 430 ponttal is...)
2023. jan. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

4:

Anno 2005-ben kezdtem Veszprémben, akkor sem volt magas a ponthatár. De 90% bukott már analízis 1-en...

2023. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, a több embernek adnak esélyt a bejutásra, de kevesen maradnak is ott így vagy úgy. Tisztában vagyok az analízis veszélyeivel, ezért is amint lemegy a vizsgaidőszakom, elkezdek itthon foglalkozni vele.
2023. febr. 2. 14:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszélyes az, csak bele kell tenni az időt.

Többsége azért vérzik el rajta mert az nem 1 megúszós tárgy amit 2 hét alatt meg lehet tanulni, bizony hétről-hétre tanulni kell.

Míg a többi egyetemi tárgynál elég max 1-2 hét.

2023. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!