Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 4-es matek érettségivel jármű...

4-es matek érettségivel jármű mérnök? Belevágjak vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Emelt?
2023. jan. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Közép
2023. jan. 31. 00:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg én azt mondom, volt osztálytársam 4es matekkal és pont járműmérnökire is ment, én is mérnökin vagyok, bár 5ös matekkal. Nem az a 20% dönti el, hogy neked való-e mérnöki vagy nem.
2023. jan. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne a tárgy válassza meg a szakot, a szak alapján készülj adott tárgyra.

Ha nem vagy odáig a matematikáért, annyiból rossz hírem van, hogy nem fogod megúszni egy mérnöki szakon sem.

Viszont ha nem úgy fogod fel a matekos tárgyat, mint az utolsó témazáródat (szólnak előtte egy héttel, előtte két nappal nekiülsz tanulni), akkor menni fog. Igen, nehezebb az anyag, de jobban be van határolva. Szóval ha hétről hétre, kéthetente leülsz átdolgozni az eddigi dolgokat, akkor menni fog. Ha utolsó 5 napra hagyod, akkor a pillanatnyi forma dönt, ez általában bukó szokott lenni.

2023. jan. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Én a sima gépészmérnökiről tudok nyilatkozni, nem a matematika volt a legnehezebb tárgy, mégis sokan buktak rajta. Én szerettem az egyetemi matematikát is, elsőre sikerült az összes vizsgám belőle, viszont ha undorodsz a matektól akkor nem javaslom egyik mérnöki képzést sem, mert a tárgyak nagy része erősen matekos. Annak meg nem sok értelme lenne hogy már a matekkal/mechával megcsúszol az első évben. Viszont ha picit is érdekel a matek, és hajlandó vagy akár reggeltől estig csak matek feladatokat gyakorolni ha épp azt kívánja meg a helyzet, akkor próbáld meg nyugodtan.
2023. jan. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Vágj bele! Folyamatosan tanulj az egyetemi évek alatt!
2023. jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vágj bele. Mi történhet? Ha meg sem próbálod, egész életedben ott fog lebegni a mi lett volna ha. Én 2-es matek érettségi után elmentem megint, 4-esre sikerült másodjára, s felvettek járműmérnökire, amit el is végeztem. Nem volt mindig egyszerű, de nem is haltam bele, mert volt célom vele, így élvezhető is volt. Biztosan bántam volna, ha meg sem próbálom.
2023. márc. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 melyik egyetemen végeztél ha szabad kérdeznem
2023. márc. 14. 00:14
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Győr.
2023. márc. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mennyire volt megterhelő lelkileg?
2023. márc. 15. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!