Hova menjek tovább?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok. Mikor elkezdtem a középiskolát eldöntöttem, hogy én orvos leszek, de később rájöttem, hogy a biosz nem nekem való. Ennek ellenére 11.-ben felvettem a biosz faktot és még mellé a kémiát és a matekot. Miután lemondtam az orvosiról gondolkodtam a gyógyszerészetin, de ahhoz is sok biológia kell. Később kitaláltam, hogy a vegyészmérnöki jó lenne nekem, mert sok benne a matek, amit mindig is szerettem és jó is voltam belőle.

Most matek és kémia fakton vagyok, de úgy érzem a kémiát sem szeretem és értem annyira, hogy én ezzel tanuljak tovább. Így most semmi ötletem sincsen, hogy hova tovább.

Nézegettem szakokat és talán az építészmérnöki vagy a mérnökinformatikus/ programtervező informatikus szak érdekelne, de nem tudom, hogy bírnám-e egyetemen. (Az utóbbi kettőhöz kellene egy középszintű informatika érettségi, amire nem tudom fel tudnék-e készülni egy év alatt egyedül.)

Köszönöm, ha elolvastad, szívesen fogadok bármilyen tanácsot!



2022. okt. 1. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, bírnád -e az egyetemet, de egy év alatt középfokú infóra fel lehet készülni.

Viszont az infós szakokra érdemesebb lenne emelt infóval menni, mert ott azért a Word szerkesztésénél komolyabb feladatok lesznek.

2022. okt. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan voltam, mint te. Én matematikus leszek. Nem bántam meg. Még nem végeztem, de már dolgozom is a területen.

Infóra fel lehet készülni, de akkor inkább proginfó.

2022. okt. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tennék hozzá, hogy a középiskolai és akár az emelt érettségi anyagnak nincs feltétlenül sok köze az egyetemi anyaghoz. Én pl. állatorvosira mentem nyelvtagozatrol, faktól nélkül, a biosz pedig az állattanon kívül mindig közömbös volt nekem, az emelt kémiát meg elég nehéznek tálaltam. És ugyan a felvételihez kötelező volt az emelt kemia, nem értem, miért, mert az egyetemi kémia meg biokémia sokkal könnyebb volt, mint az a csomó sz*r, amin igyekeztem vegigkinlodni magam, hogy felvegyenek.
2022. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az már régen rossz, ha kizárólag a tantárgyak miatt keresed a szakot, ahogy az előttem író is elmondta, nem feltétlenül ez lesz majd később is.


Érdekel a vegyészmérnöki? Tudod, hogy mit csinál, hol dolgozik? Nézz utána.


Annak idején engem is pontosan ugyanígy terelgettek, ment a kémia, ment a matek, menjél vegyészmérnöknek - és aztán baromira nem érdekelt.

2022. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Épìtőiparban vagyok mérnök, rengeteg épìtő és épìtész mérnök kollégát ismerek. Szóval van ralatasom arra hogy itt mit lehet elerni. Én sem az épìtészt sem az épìtőt nem ajánlom. Kérnök területen belül nem a legjobban megbecsült mérnöki terület. Ezenfelül nem is túl családbarát, rengeteg sok cégnél a túlóra és xarok a körülmények. Infó és villamosmérnöki vonalról éppen az ellenkezőjét hallom , az elég megérős dolog.
2022. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én emelt nélkül mentem infós szakra, mégis mentek a matekos/Infos tárgyak. Szorgalom kérdése az egész.
2022. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!