SZTE-ÁOK vagy SOTE ÁOK?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyikre érdemesebb jelentkezni? Mindkét településtől ugyanolyan távol lakok, így az én esetemben a távolság most nem számít. Tényleg nagyobb presztizsű egy Semmelweis-es orvosi diploma? Előre is köszönöm a válaszokat.

2023. jan. 31. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem, a szegedi már jobb.
2023. jan. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
A SOTE nagyobb presztizsű, de mindkét egyetem jó képzést ad.
2023. jan. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvos akarsz lenni akkor Szeged. Az önelégült istenkomplexusos bunkók száma Szegeden kevesebb. Ha kutatni akarsz akkor Pest lehet hogy jobb.
2023. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Pesten vagyok, nem vettem észre, hogy istenkomplexusosok lennének itt az emberek. Inkább azt vettem észre, hogy egyesek nem valami segítőkészek, illetve néhány ember indokolatlanul rosszat akar a másiknak. Gyógyszerészetin van a barátnőm, ott sokkal rosszabb a helyzet, konkrétan egymás alá ásnak.


De egyébként sokan vagyunk így jó arcokból is sok van, meg sajnos a fentiekből is van egy pár. Az pedig hogy Pesten arányaiban több istenkomplexusos van mint bármelyik másik vidékin meg egy hülyeség amit néhány kissebség komplexusos vidéki orvosis talált ki.


Szerintem ha nincs ilyen konkrét elképzelésed, hogy pl Szegedi klinikán vagy SOTE klinikán akarsz dolgozni akkor teljesen mindegy diploma ügyileg, hogy hova mész.


Mindenesetre Pesten nálunk széjjel lett bszva a curriculum pár éve ami miatt sokkal többen csúsztak/hagyták ott az egyetemet, mint a korábbi években. Harmadéves vagyok, így a mostantól induló képzésről annyira nem tudok sokat, de azt tudom, hogy valamit változtattak rajta két éve, de még úgy is borzalmasan szr volt, nem tudom ajánlani.


Szegedről nem tudok sokat, de arról majd a Szegediek úgy is gaslightolnak téged.

2023. febr. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Ezen én is nagyon sokat dilemmáztam, de itt vannak az én indokaim, hogy miért szeged:


- több diákkal is beszéltem mindkét egyetemről, Szegeden családiasabbnak tűnt a légkör, összetartóbb a csapat

- Szeged, mint város szerintem élhetőbb (legalábbis nekem), barátságosabb, nem olyan koszos

- Start és start plusz ösztöndíj, + az egyetem tart elég jó áron érettségi előkészítőt, (ha jársz rá, az árát vissza kapod ha következő évben felvesznek, de ingyen is járhatsz rá ha megpályázod)

- szerintem az SZTE-n több lehetőség van a hallgatóknak (vagy csak nekik jutott eszükbe ezekre felhívni a figyelmemet)

- Coursera: online felület, ingyenesen végezhetsz kuzusokat, ha jövőre felvételizel, akkor vannak olyan kurzusok, amiknek az elvégzésével kapsz többletpontot is + szabadon választható tárgyakat is kiválthatsz velük.

- Eugloh: igazából ez gyakorlatilag arról szól, hogy elvégzel egy kurzust, majd kiutazol egy országba rövidebb időre (elég sokféle választék van, akárcsak a courseránál, tanulhatsz bármit és a lezárása ilyen "mini Erasmus" szerűen történik, fedezik a költségeid is)

- Educatiót nem igazán nevezném hiteles forrásnak, mivel mindenki azon van, hogy "eladja" az egyetemét, de amikor odamentem velük beszélgetni, a Semmelweises standnál a csajszi nem tudott semmit sem mondani hirtelen, hogy miért szeret oda járni, vagy hogy miért válaszd őket a hírnevükön kívül

- pár Semmelweises szerint náluk nagyobbak az elvárások, a tanárok jobban követelnek, de szerintem ezt nehéz úgy megállapítani, hogy ha nem jártál mindkét egyetemre



De egyébként minden egyetem másban erősebb, amiket le szoktak hozni nemzetközi szintű listát egyetemekről, (ahol különböző szempontok szerint rangsorolják őket) a magyarországi egyetemek nem sokkal maradnak le egymástól, szóval szerintem nem tudsz rosszul választani

2023. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
5-ös vagyok még, egyelőre még csak felvételizni fogok, úgyhogy személyesen még nincs tapasztalatom a SZOTÉ-ról, ezek csak ilyen összekapargatott vélemények
2023. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Szaokos vagyok. Pest mellől jöttem és oda is meglett volna a pont. Akkor miért? Sok ismerősöm van a Soten és nem csak jókat hallottam onnan,sőt...


Édesanyám orvos, kollégái ajánlották Szegedet. Se a sote ellen, se a sote melett nem tudok érvelni mert nyilván nem oda járok.


Szegedről annyit hogy a város valami nagyon jó. Van kampusz, ami nagyon sokat segít nap közben. A város nagyon élhető, sok program, sok diák, de nincs az a tömeg, én úgy érzem hogy olyan csendes és "levegős".


Az orvosi szerintem hozza színvonalat. Az ismerőseim nagyon segítőkészek. Az oktatásban fej-fej melett halad a Soteval. Valamiben Pest, valamiben Szeged a jobb, de kb 50-50%. Továbbá a diákok sok támogatást kapnak, sok dolgot ingyen is megkapunk, főleg a medikusok. Támogatja az egyetemet a stadionok, uszodak, éttermek ahol Szaokosok és szte diákok olcsóbban vehetnek jegyet és ehetnek.


Én tényleg nagyon jó szívvel ajánlom Szegedet :)

2023. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző vagyok, helyesírásért bocsi, éppen vonaton sunshine citybe :)
2023. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Én mielőtt jelentkeztem volna elmentem mindkét helyre nyíltnapra. A SOTE mentalitása annyira nem volt szimpatikus, hogy végül meg se jelöltem. Életem egyik legjobb döntése volt Szegedre jelentkezni, de szerintem az, hogy hol érzed jól magad csak a te személyiségeden múlik. A tudás amit megszerzel mind a 4 egyetemen ugyanaz. Sok sikert az érettségikhez!
2023. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!