Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre, illetve...

Melyik egyetemre, illetve milyen szakra érdemes jelentkeznem, ha csak az a cél, hogy felvegyenek valahová?

Figyelt kérdés
Teljesen elment a kedvem az egyetemtől,amikor behozták az új szabályokat de anyám mindenképpen akarja, hogy menjek egyeteme. Sajnos nagyon beteg és már megígértem neki régebben, hogy menni fogok.

2023. febr. 1. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor oda célszerű ahová a legkevesebb pont is elég. Állam által előírt minimum pont 280. Felvin nézegessél olyan képzéseket ahol 280 pont körüli volt az elmúlt években.


Régi felvi ponthatárok: [link]


Pontszámítás: [link]

2023. febr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Bocsi rossz link


Pontszámítás: [link]

2023. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😁
2023. febr. 1. 20:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű szakokat keress. Közösségszervező például. Ha még egyszerű egyetemet is akarsz mellé, akkor Milton Friedmann Egyetem (aka. ZSKF)
2023. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ott még Dr. Dajcs Tomász is oktathat.
2023. febr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És erre a Miltonra felvesznek akkor is, ha középszintű érettségim van?


Már késő bánat lenne emelten gondolkodni

2023. febr. 2. 19:19
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom mára már a felsőoktatás feltétele legalább egy emelt érettségi megléte, de javítsatok ki ha nem így lenne.
2023. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem egyik tanárom azt mondta, hogy most változtatott a kormány a szabályokon és nem kötelező
2023. febr. 2. 20:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Már doktorira sem kell nyelvvizsga. :D
2023. febr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Abban tudtok segíteni, hogy irtok egy linket, ahol elmagyarázzák, hogy hogyan kell jelentkezni stb? Szüleim nem értenek ehhez
2023. febr. 4. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!