Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nekem akkor ez alapján kötelez...

Nekem akkor ez alapján kötelező lenne valamelyik tantárgyból emelteznem?

Figyelt kérdés

[link]


Mert ugye azt írja, hogy matek közép vagy emelt és fizika/infó közép vagy emelt. És van-e annak valami hatránya, ha mégis csak közepet csinálok mindegyikből?

Előre is köszi!



2023. febr. 2. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb nem kapsz plusz pontot és emiatt nem jutsz be esetleg.
2023. febr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
280 pont volt tavaly a ponthatár. Kötelezően nem kell emelt vizsga és ez a ponthatár jobb közép érettségi vizsgával is elérhető. De érdemes mérlegelned,hogy az egyetemi képzés sokkal komolyabb,mint az emelt érettségi,illetve ha később mégis szükség lenne emelt vizsgára,azt most ingyenesen,de később csak fizetős formában teheted le,amely jelenleg is már 58.000ft.
2023. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak azért kérdezem mert egy középszintűvel tényleg sokkal jobb eredményt el tudnék érni mint az emelttel, csak nem voltam biztos benne, hogy most kötelező-e az emelt vagy sem. Az alapokat meg tudom programozásból csak félek, hogy érettségin nem tudnék hozzákezdeni így maradok a középnél :).
2023. febr. 2. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan szempontból ha már be jutottál az egyetemre egy középfokú érettségivel akkor már mindegy hogy emelte vagy nem. Viszont hogyha nem csinálsz emeltet akkor ugye kevesebb lesz a tudásod, úgy pedig az egyetemről elég könnyen kibukhatsz
2023. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze nem úgy terveztem, hogy nyáron előtte nem készülnék néhány dologra :D nem szándékozom kibukni
2023. febr. 2. 20:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!