Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetem lenne a jobb...

Melyik egyetem lenne a jobb választás gazdálkodási és menedzsment területen: ELTE vagy a Corvinus?

Figyelt kérdés

Gazdálkodási és menedzsment szakon tervezek továbbtanulni, az említett két egyetem között vacilálok. Gyakorlatilag minden szempontból szimpatikusabb az ELTE képzése, főleg a megajánlott jegyek és az angol nyelvű tárgyak ingyenes felvétele miatt. Ugyanakkor mindenhonnan azt hallani, hogy a közgazdász képzésben első a Corvinus, még akkor is, ha a nem feltétlen erősebb és nehezebb, mint bármelyik más egyetem. Szeretnék felelős döntést hozni, és kimaxolni a lehetőségeimet a legjobb presztízsű helyen. A pontjaim meglennének a Corvinusra is, viszont az ösztöndíj rendszer miatt nem merem bevállalni, főleg mert mindenki más véleményen van a teljesíthetősége kapcsán. Egy biztos, eddig akárhány hallgatót megkérdeztem, mindenki azt mondta hogy emiatt nem kell aggódni, aki egyszer felvételt nyert ingyenes képzésre, azt már nagyon kis eséllyel fogják átsorolni. Ugyanakkor mindenki máshonnan érkezik, eltérő képességekkel és tanulási módszerekkel. Az érettségi meg mint tudjuk, nem feltétlen méri fel pontosan ezeket a kompetenciákat. Emiatt aggódom és választanám inkább az eltét, ugyanakkor nem szeretném elszalasztani a lehetőséget, ha nagy valószínűséggel felvennének a Corvinusra is.


Összefoglalván: van-e jelentős különbség a két egyetem között a hallgatói közösségben, az egyetemen kívüli öntevékeny körökben és szakkollégiumokban, illetve a megszerzett diploma értékében?



2023. febr. 2. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Corvinuson is vannak megajánlott jegyek, nem tudom honnan vetted hogy nincs, és az idegennyelvi hozzájárulást is már rég eltörölték
2023. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én a tantervet néztem, aszerint gazdmenen mindössze egy tárgy gyakorlati jegyes az első félévben, ez nevezetesen az "Adatelemezés I.". AZ ELTE-n a több évközi zh miatt viszont az összes tárgyból meglehet a gyakorlati jegy.
2023. febr. 2. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
3: Corvinus gazdmenen minden tárgyból kaphatsz megajánlott jegyet, ha 5-s vagy… ha nem akkor vizsgázol, ezért van v a tantervben. En mas szakra jarok de nekem csak 2 vizsgam volt osszesen 6targybol.. gazdmeneseknel meg inkabb mukodik a megajanlott jegy, mert sokan vannak..
2023. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ELTE. Pont.
2023. febr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%
Az összefoglaló kérdésedre válaszolva: Corvinuson kisegymillió öntevékeny kör és szakkoli, sehol máshol nincs ennyi. Az osszes rangsorban elso a gazdasagi egyetemek kozott, magasan elso presztizsben ez van. Az elte sem rossz egyebkent, de a kerdesedre a Corvo a valasz
2023. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!