Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emberi erőforrás tanácsadó...

Emberi erőforrás tanácsadó vagy Személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatás MSc szak lenne a jobb? Tapasztalat ilyen területen?

Figyelt kérdés

Nem látom át pontosan miben különbözik a kettő. A tanácsadó elvileg bölcsészettudományi terület, egy jogi lehet akkor vele szemben elismertebb lenne. Viszont a felvi.hu fizetési felmérései alapján meg az Emberi erőforrás tanácsadó keres többet.


Az alapdiplomám az az Egészségturizmus szervező, úgyhogy mindkét MSc szakot tudnám navigálni, jó alapom van.



2023. febr. 3. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy emberi erőforrás tanácsadó (és ez tapasztalat), rohadt nehezen tud elhelyezkedni, főleg bölcsészként. HR-es pozíciót meg lehet vele pályázni, de nagy szerencse kell hozzá, hogy fel is vegyenek, már ha van ilyen lehetőség a környéken.

Szóval bármit is tud a másik, én azt választanám :D Munkaügyibe, járási hivatalra egyébként felvesznek vele.

2023. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Emberi erőforrás tanácsadó HR-es szak, személyügyi szak meg jogi terület, főként munkaügyi és járási hivatalokban vannak ilyen munkakörök. Ez inkább a jogi oldala, személyügyi ügyintézés, munkaközvetítés stb, tehát főként munkaügyi központokba való, vagy szociális ügyintéző járási hivatalokban. Szerintem is ezzel tudsz többfele nézelődni, viszont nem garancia egy járási hivatal sem, mind jövedelem mind munka tekintetében. HR-el ha sikerülne egyetemen jó kapcsolatokat kialakítani, meg olyan egyetemre jársz, hogy jó gyakorlati helyekre bekerülsz, talán jó pozíciókat is el tudsz később érni vele, viszont tényleg sokan mondják, hogy nem egyszerű elhelyezkedni vele.
2023. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Előzőtől kérdezném még, hogy esetleg a munkaügyi diplomával HR-esként is el tudnék helyezkedni? Ha jól értelmezem nem korlátozna le csak TB-re, hanem (ha találok jó gyakornoki pozíciót) akár a HR vonalon is mozoghatok vele.
2023. febr. 3. 15:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem HR-t el tudsz végezni szakirányú továbbképzésben is utána, így ezzel nem vagy lekorlátozva. Vannak jogi képzési területű végzetteknek is HR tanácsadó szakirányú képzések. Önmagában munkaügyis mesterrel nem gondolom, hogy HR terület sima, viszont szakirányúval már mehet szerintem.
2023. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!