ELTE vagy Pázmány jog?

Figyelt kérdés

Tudom hogy sok ilyen kérdés született már, de én elsősorban az ezek egyikébe járó emberek véleményére lennék kiváncsi, vagy olyanokéra, akiknek van saját tapasztalatuk ezzel kapcsolatban.

Sok mindent hallottam már mindkettőről. Az egyértelmű szerintem, hogy az ELTE nevesebb és magasabb szinvonalú az oktatás, több a lehetőség.

Viszont egy Pázmányosnak mondjuk egy ELTEssel szemben egy interjún mennyiben lesz hátránya? (Azonos eredmények esetén).

Igaz, hogy a Pázmány hallgatóbarátabb és jobb a közösség?



2023. febr. 3. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyikre se járok, csak hónapok óta keresgélem én is, hova kellene mennem, mert engem is érdekel, és BA szakom is jogi területű, így mennék vele tovább.


Tutit nem tudok írni neked, viszont általánosságban az ELTE-t nagyon keménynek tartják. Lehet ez a legjobb jogi egyetem az országban, viszont ennyire nehéz is, mindenkitől ezt hallani, szóval nem légből kapott. Pázmányt sokan dícsérik, Károlira mondják, hogy mennyire könnyű. Megnéztem, pl. Károlin római jogból írásbeli vizsga van, meg sok tárgyból 50% felett már kettes. Más egyetemek meg 60%-tól adják meg, és kemény szóbeli vizsga van.


Egyébként én nem ülnék fel ennek, hogy később majd nem vesznek fel, mert nem ELTE-n végezted stb. Jó eredmények kellenek, és hogy jó gyakorlatot szerezz, ha van is munkáltatók közt olyan, hogy válogatja honnan vesz fel végzetteket, ezeket el kell kerülni, korlátolt nevetséges cégek.

2023. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ELTE-n mindig is 50% kellett az elégségeshez (más kérdés, hoz azt általában százból húsz-harmincan hozták).

De egyébként a vizsgák 90%-a szóbeli.

2023. febr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Az ELTE-n mindig is 50% kellett az elégségeshez (más kérdés, hoz azt általában százból húsz-harmincan hozták)."


Ez érdekes, mert még Debrecenben is minden 60%-tól kettes jogon, és nagyon keménynek mondják.

2023. febr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Szerintem nem sok különbség van már a két egyetem oktatási színvonala között. Nagyon neves és jó oktatók vannak a Pázmányon is. Abban persze van kicsi eltérés, hogy Pázmányon inkább a büntetőjog a hangsúlyosabb picit, míg ELTE-n a polgári. De ezek annyira nem lényegesek.


Később is kétlem, hogy bármilyen hátrányod lenne azért mert Pázmányos a diplomád. Max amiatt preferálhatja a munkáltató az ELTE-n végzetteket, mert ő is ott diplomázott és a közös alma mater tetszik neki, de ugyanez igaz a Pázmányon végzett helyzetben is.

2023. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Viszont egy Pázmányosnak mondjuk egy ELTEssel szemben egy interjún mennyiben lesz hátránya? (Azonos eredmények esetén)."


Semmi, még a legmenőbb nemzetközi ügyvédi irodáknál sem. Nem ez a legfontosabb szempont a kiválasztásnál.


"Igaz, hogy a Pázmány hallgatóbarátabb..."


Amennyire én tudom, ez igaz.


"...és jobb a közösség?"


Ezt már egyáltalán nem hiszem.


#1. "Más egyetemek meg 60%-tól adják meg"


Nem tudok róla, hogy ez általános lenne, de akár lehet is, mert nem ez számít, hanem a teszt milyensége. Azok pedig az ELTE-n elég furfangosak szoktak lenni, jó jegyeket tényleg csak nagyon alapos ismerettel lehet szerezni.


"és kemény szóbeli vizsga van."


Ez viszont olyan téren mindenképp igaz, hogy - tudtommal - már csak az ELTE-n vannak szigorlatok a tantervben, és azok mindig (valóban elég húzós) szóbeli vizsgák.


#2. "De egyébként a vizsgák 90%-a szóbeli."


Ma már nem ennyire durva az arány, de sok szóbeli vizsga van, ez tény.


#4. Egyetértek, az oktatói állomány kiváló mindkét egyetemen. Hallgatók szempontjából azonban az ELTE nyer, emiatt pedig a verseny is nagyobb, ami szintén minőségi jelző. Ezen felül a szigorúbb számonkérés is garantálja a nívót.

2023. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt egy hasonló kérdésre válaszoltam:

"Én is az ELTE-n kezdtem, aztán a felénél egy másikra mentem át. A volt csoporttársaim túlnyomó többsége nem fejezte be 5 év alatt a sulit, és bár ezzel az elte nem szokott dicsekedni, sajnos tökre nem mindegy, mekkora stresszben telnek az egyetemi éved illetve mennyi idő alatt fejezed be. Szerintem legalább 70-80% csúszik, de már nem követem az aktuális statisztikákat. Mikor felvettek, akkor mondtak valami ilyesmit és igaznak làtom.

Én sznobságból választottam az ELTE-t, a legjobbat, legmenőbbet akartam. Bevallom, szerettem az első 1-2 évet és bár sokat mentem utóvizsgázni, a vizsgáim is mind meglettek. Utána nagyon jó érzés volt, hogy mekkora embertelen mennyiséget tudtam szóról szóra megtanulni.

Az első két évet követően volt egy nagyon sikertelen vizsgaidőszakom, és váltottam. Nekem nagyon jó döntés volt a váltás, sokkal könnyebben, gördülékenyebben ment minden máshol. Alig bírtam megszokni, hogy máshol nincs ekkora szivatás, legalább 2 vizsgaidőszak kellett, míg le tudtam vetkőzni az elte-ről megszokott gyomorgörcsöt vizsgák előtt. Nincs megaláztatás, semmibenézés, felnőtt emberként kezelnek és kigáncsolás helyett segítenek, ha kell.

Mindenhol számon kérik az anyagot, de míg az ELTE-n a sok tanulás mellé egy nagy vödör szerencse kell és simán kirúgnak egy-egy szótévesztés miatt, addig máshol kapsz egy kettest, ha tényleg tanultál, ha pedig jól tudod, akár ötöst is, nincs annyi idióta oktató, mint az ELTE-n, aki sportot űz a buktatásból. Ez a személyes tapasztalatom és elte-s barátaim tapasztalata, akik még nyomják vagy végignyomták.

Na és mi lesz a diploma után? Én nem úgy látom, hogy bármelyik elte-s ismerősöm jobban keresne egyetem után, mint egy ausztriai pincér vagy hogy annyira nagy előnyük lenne, szerintem ha pázmányosként harmadévtől dolgozol egy irodában, már előrébb vagy sokkal, mint bármelyik elte-s, akinek nincs tapasztalata.

Nem akarlak lebeszélni róla ennyire, ismerek olyat is, aki imádja és full passzol a személyiségéhez az egész. Tulajdonképpen én sem bántam meg és bárki bármit írt volna nekem gyakorikerdeseken, azt jelöltem volna meg elsőként. Viszont kiöregedtem és nem tudnék elviselni több megaláztatást."

2023. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!