Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik piacképesebb diploma...

Melyik piacképesebb diploma szerintetek?

Figyelt kérdés
Három szak közöttt vacilálok, de nem tudom melyik lenne jobb döntés a jövőre nézve.

2023. febr. 4. 08:01
A kérdező szavazást indított:
Villamosmérnök
Programtervező informatikus
Mérnökinformatikus
26 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Először is egy kis statisztikai megjegyzés. Mivel Magyarországon a mérnökinformatikusból aránytalanul sokat képeznek, ezért a mérnökinformatikusok felülreprezentáltak a szavazáskor (mivel a legtöbb ember a saját szakját fogja ajánlgatni). Továbbá, azok, akik egyikre sem járnak, több mérnökinformatikussal fognak találkozni az életben, és ők meg ezért fognak részrehajlani. Ezért a szavazási eredményt normalizálni kellene a képzési arány bázisára, vagy valami hasonló módon helyreigazítani.


Na de objektíven. A kutatások szerint vagy a computer science, vagy az electrical engineering a legjobb ROI-t (befektetés-megtérülést) adó szakok, például

[link]


Ahány kutatás, annyiféle, így ez nem sokat segít. De az talán igen, hogy villamosmérnök diplomával szó szerint MINDENT csinálhatsz, mint egy informatikus diplomával. Míg ez fordítva nem igaz. Informatikus diplomával nem fogsz áramköröket, microchipet stb. tervezni. Úgyhogy itt el is dőlt: a villamosmérnök messze a sokoldalúbb, jobb elhelyezkedést nyújtó diploma.


Ha dönteni szeretnél: ha imádod a fizikát, akkor villamosmérnök. Ha inkább a matekot: programtervező informatikus.


A mérnökinformatikus egy szerencsétlen kacsa. Nézd meg a tantervét. Sokkal gyengébb informatikából, mint a proginfó (de komolyan, fele óraszámban minden), és értelemszerűen sehol sincs egy villamosmérnök képzéshez képest az ő területén. Azaz két szék között a padlóra, miközben hatalmas szivatás az egész. Ez egyértelműen a legrosszabb választás.

2023. febr. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Én maradok a gépészetnél, ameddig forgó/mozgó alkatrész lesz valamiben addig a gépészmérnök munkája nem hagyható ki. Természetesen ugyanez igaz a villamosmérnökre is. Mindkettő egyformán fontos, nincs meg az egyik a másik nélkül. Az infó úgyszintén fontos, a modern gépek korában mindent programozni kell, még egy gyártósort is, szóval èn egyformán fontosnak tartom ezt a 3 szakterületet
2023. febr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Villamosmérnökként simán elmehetsz informatikus irányba is, míg ez fordítva nem igaz. Elmondható az is, hogy az informatikus képzések a villanyból váltak ki, de a villanyon továbbra is tanítanak infós dolgokat.

Én mindenképpen a villamosmérnökit ajánlom, mert simán lehet, hogy az energetika annyira megtetszik neked, hogy utána nem is akarsz informatikával foglalkozni :D

Mesterképzésen ha tetszik az informatika, még mindig el tudsz menni proginfóra, csak meg kell csinálnod pár tárgyat BSc-ből. Fordítva viszont nem járható az út.

2023. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

"A mérnökinformatikus egy szerencsétlen kacsa. Nézd meg a tantervét. Sokkal gyengébb informatikából, mint a proginfó (de komolyan, fele óraszámban minden), és értelemszerűen sehol sincs egy villamosmérnök képzéshez képest az ő területén. Azaz két szék között a padlóra, miközben hatalmas szivatás az egész. Ez egyértelműen a legrosszabb választás. "


Babuci, ugyanazokban a munkakörökben dolgoznak és kutatnak, mint a programtervezők. És az informatikai vonal semmivel sem gyengébb, csak több műszaki tárgy van matematikai helyett. Miről beszélsz?


Ha valaki nem szakmabeli, miért ugat a szakmáról úgy, mintha értene hozzá?

2023. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

4. Bébi baba:


“ugyanazokban a munkakörökben dolgoznak és kutatnak, mint a programtervezők”


Nekem van filozófus, teológus és politikatudományt tanult kollégám is, akik ugyanabban a munkakörben dolgoznak, mint az informatikus mérnökök. Akkor tehát…?


“És az informatikai vonal semmivel sem gyengébb”


Ezt mindjárt ellenőrzöm.


“több műszaki tárgy van matematikai helyett. Miről beszélsz?”


Erről. Gyengébb képzés.

2023. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%

#5

A legtöbb álláshirdetésben nem tesznek különbséget idehaza és külföldön sem. Az pedig, hogy nagyon szépen leírtad magad alatt vágva a fát, hogy ez az a szakma (a tudományos szférát kivéve), ahol a tudás számít, nem a hugyos papírod, erre csak rátesz még egy lapáttal.


Egyébként ott veszted el a fonalat, hogy azt hiszed, hogy az interdiszciplináris tudás gyengébb tudás. Nem, nem az. Annyit egy egyetemi alapszakon sem tanulsz, hogy alkalmassá tegyen a szakmára, ezen a ponton pedig nem arról beszélgetünk, hogy mit lehet beleerőszakolni egy 3-3.5 éves képzésbe, hanem arról, hogy te milyen mélységben vagy képes beleásni a szakterületedbe mellé.


Jut eszembe, melyik szak is az, ami 3 éves 3.5 helyett? Jaj, csak nem a proginfó?


Unalmas már, hogy egy alapozó papír alapján akarod megszakérteni a szakmát, ami arra jó, hogy egy könyv tartalomjegyzékét nyissa fel előtted, te meg megtanulj önállóan szakosodni.


Az orvosi informatika, robotika folyamatautomatizálás és hwfejlesztések területén a mérnökinformatikusok viszik a szoftveres vonalat toronymagasan. Nem, villamosmérnöki szakon nincs annyi programozás, sőt. Ha nem hiszed el, lapozgass végig pár hazai publikációt és keress rá pár névre benne. Köszi!

2023. febr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Én bár szintén infós szakon végeztem, de külföldi egyetemen.

Jó barátom viszont mérnökinfóra járt, mert csak ott volt az a specializáció amit akart.

Ezerszer megbánta, hogy arra ment. Szopatós és rengeteg az olyan tárgy ami amúgy nem érdekel mert nem is infós. Feleslegesen, értelmetlenül van belefűzve a szakba a fizika, elektronika, meg hasonló hülyeségek amit szerintem tök felesleges keverni az infóval, annyit meg nem tanulsz rajta, hogy azon a területen tudj elhelyezkedni IT helyezt. A szakon végzettek nagyon nagy százaléka úgyis fejlesztő lesz, tehát feleslegesen tanulsz érdektelen tárgyakat.


Akkor már inkább proginfó ahol ilyennel nem találkozol. De szerintem a gazdinfónak is több az értelme, mert a két területet nagyon jól lehet ötvözni, és vannak itthon elég jó tech vonalon sok embert igénylő befektetési bankok is, ahol nagy előnnyel indulhatsz így, és az IT mellett egy tök más, hatalmas industry-t is megismerhetsz ha olyan helyen helyezkedsz el.

Úgyhogy valamilyen szinten igaza van az #1-esnek is.

2023. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, én nem bántam meg. Azt bánom, hogy ilyen csőcselék szarparaszttal van tele a szakma alsóbb rétege, aki azon lovagol, hogy mit végeztél és hol végezted, mintha ő valami ritka árja fajba tartozna a saját végzettsége miatt. Nem, nem vagytok különlegesek és semmivel nem ér többet a tudásotok, különben nem lehetnék a kollégátok, illetve a felettesetek.
2023. febr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

Mérnökinfón azért elég hasznos az az elektronika és fizika. Nem mindenki megy webfejlesztőnek! Sokan vannak akik FPGA-znak, mikrokontrollereznek, méréstechnikai szoftvereket fejlesztenek, GPU-znak!

Sőt, mérnökinfóval nem is a web meg gui fejlesztés lenne a cél, hiszen ezekhez az infón kívül nem kell más: azaz a proginfó jobb ide.

A mérnökinformatikus igazi munkaköre a HW-SW világ közti áthidalás lenne véleményem szerint. A proginfós csak SW, a villany HW (de SW is), a mérnökinfó meg is-is. De igazából a villany valahogy hasznosabb szerintem mindenhogyan. Programozni megtanulni bőven nem olyan nagy kihívás mint mondjuk a hírközléstechnikát megérteni. N+1 tutorial, tananyag, videó, stb. van a programozásról. Mérnöki tárgyakból azért bőven nincs ennyi (aki meg azt hiszi, hogy a kis indiai videóból megértené a szabályzástechnikát, az hülye :D)

Programozásból minden paradigmából érdemes 1-1 nyelvet tudni:

-struktúrált : pl. C

-objektum orientált : pl. C#

-funkcionális : pl. Hasell

-script nyelv : pl. Python

-hardverleíró nyelv : pl. SystemVerilog

Innen a többi az csak sallang: nyelvi featureök, keretrendszerek, stb. Aki nem idióta, az tényleg képes megtanulni egy új nyelvet adekvát/munkaképes szintre 1-2 hónap alatt a munkahelyen.


Ha nem csak és kizárólag programozni és matekozni akar valaki, és érdeklődik más iránt is, akkor villany.

Ha csak a programozás, adatelemzés, matematika érdekli, akkor proginfó.

A mérnökinfót őszintén nem igen tudom mire jó amire a villany nem lenne jó.

2023. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

9. “ A mérnökinfót őszintén nem igen tudom mire jó amire a villany nem lenne jó.”


Hát ez az.

2023. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!