Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen piacképes egyetemi...

Milyen piacképes egyetemi szakok vannak, amelyekhez nem kell matek?

Figyelt kérdés

2022. jan. 20. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Na olyan nincs.
2022. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ássam el magam? :(
2022. jan. 20. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Az piacképes, amit azzá teszel. Fontos, hogy mit csinálsz azon kívül, hogy átmészna vizsgákon. Gyakornoki munka, hobbiprojektek stb.

Találd meg azt, amit szívesen tanulsz, amibe szívesen fektetsz sok időt. Mert ez az, ami igazán számít, hogy mennyit adsz bele.


Specializácódj valami ritka területre például.


Mindezt úgy mondom, hogy az én szakomnál kevés "piacképesebb" van. Matekosabb pedig nincs. Pont ezért nem is tudok konkrét példákat mondani. Fogalmam sincs mit lehet kezdeni matek nélkül, mert sosem foglalkoztatott. Az sem világos, hogy mi az, hogy "matek nélkül".

2022. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Miért, mi baj a matekkal? Kitartással elsajátíthatók az egyetemi matek technikái
2022. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A matek nélkül esetemben azt jelenti, hogy discalculiás vagyok, nincs érettségim sem matekból.

Jelenleg olyan szakon tanulok ami nem piacképes egyáltalán (pedagógusképzés) és egyre depressziósabb vagyok amiatt, hogy a kollégák munkakörülményei és anyagi helyzete mennyire kilátástalan. Közben maga az egyetem sem annyira könnyű és így egyre motiválatlanabb vagyok, hogy azt látom, a pályán levők már akár 5 év múlva is kiégnek és váltanak.

Én magam azért ragaszkodom a diplomához, mert a matekot leszámítva értelmes és terhelhető vagyok. Volt már többféle munkahelyem is korábban ahol remekül megálltam a helyem és sikerélményem is volt, tehát nem büdös a munka sem.

Csak jó lenne, hogy ha már tanulok akkor az olyasmi legyen amivel többet keresek az éhenhalásnál és esetleg a családom is tudom támogatni.

2022. jan. 20. 15:46
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Piacképes attól lesz valami, hogy ritka/hiányzik a piacról.


Ezek általában bármely szakma "extra" szakemberei, akik kiemelkedőek a területükön, formabontók, esetleg olyan hasznos komplex, interdiszciplináris tudással rendelkeznek, amivel a többség nem.


A másik csoport pedig az, aki tud olyat, amire nagy mennyiségben szükség van. Ez a matek és az informatika jelenleg a szellemi munkakörökben, de az építőipari munkákban is van pénz.


Általános igazság, hogy azok a szakmák, amit nem magánember/magyar cég fizet ki, jobban mennek.

2022. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Akkor valóban olyan szakot keress ahol nem kérnek matek érettségit. Felvin nézegesd ott minden infót megtalálsz
2022. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
De ne csak a piacképesség alapján dönts, hanem hogy téged érdekel-e. Mert ha így döntesz, nem lesz munkád.
2022. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából minden szakhoz kell egy kis matek. A jogászok is matekoznak például...
2022. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!