Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire számít, hogy az...

Felhasznalo0780 kérdése:

Mennyire számít, hogy az ember hol szerzi meg a jogi diplomáját?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy több ízben is lehet válasszal találkozni ezen az oldalon erre a kérdésre, de mindig valahogy mellékágon jött szóba a válaszok között, így feltenném külön: mennyire számít, hogy az ember teszem azt az ELTE ajk-n vagy Miskolcon/Győrben/Szegeden stb. szerzi meg a jogász képesítést (vegyünk alapul egy olyan hallgatót, akik lelkes, érdekli, amit tanul, és szeretne a szakmában dolgozni)? Van-e bárminemű lenézés azok irányába, akik nem Budapesten szerezték meg a diplomát? Valamint tapasztalatotok szerint, ha erre is tud bárki válaszolni, van-e gyakorlati jelentősége is a képzés helyének a szakmában (tehát jobb jogász lesz egy olyanból aki x helyen tanul mint aki y város karán)?


Nagyon szépen köszönöm, aki szíveskedik válaszolni!



2023. febr. 7. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Álláskeresésnél szerintem nem számít. Több száz álláshirdetést láttam, talán egy olyan volt, ahova kiírták hogy ELTE diploma előny. Képességek tekintetében nyújthat az adott egyetem pluszt, pl elte perjog, agrárjog, nálunk ppke-n talán a pénzügyi/közgazdasági tárgyak, meg a büntetőjog ilyenek. Az mondjuk megmaradt bennem, mikor kiváncsiságképp elmentem a munkajogi tdk első alkalmára, és az ELTE-ről hozzánk átigazolt munkajog tanár eléggé meg volt lepődve, hogy mindössze tizenvalahányan ültünk ott. Azt mondta hogy az elte-n azért némileg nagyobb nyüzsi volt.

Az a baj hogy a legtöbben csak egy unira jártunk, így hiányzik az összehasonlítási alap. Végső soron az ember számít, és hogy neki milyen tulajdonságai, tervei vannak az életével.

2023. febr. 9. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ELTE rite vagy Károli summa cum laude?
2023. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
egyáltalán nem számít, akiknek mégis azokat érdemes elkerülni messziről
2023. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon erosen ereztem magamban valamiert, hogy debrecenbe kell jelentkezzek, mert ha miskolcra jarnek, kesobb lehet ezert utasitananak el valahonnan. Valamiert meg mindig megvan bennem ez a fajta felelem.
2023. márc. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom hogy a jognál ez számítana , ugyanis kevesebb egyetemen elérhető és azok is színvonalasabbak, egy gazdasági diplománál ilyen szempontból már más a helyzet mivel sok egyetemen tanítják és ezek közül sok a gyűjtő , így nyilván egy munkáltató is tisztába van ezzel.
2023. márc. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!