Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon tényleg nem...

Magyarországon tényleg nem számít már, hogy az embernek milyen végzettsége, diplomája van? (több lent)

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy azoknak a legjobb most akiknek van valamilyen szakmájuk. Meg azt nem értem, hogy aki mondjuk a Tescoba árufeltöltő az többet keres mint egy tanár

2022. okt. 6. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Diploma és diploma között van különbség.


Teljesen más a helyzete a tesi tanárnak, meg egy mérnökinfó végzett programozónak, aki mondjuk külföldre dolgozik be havi nettó 3500 euróért itthon home officeból.


Szóval szerintem hülyeség általánosítani, hogy melyik a jobb.


Egy villanyszerző sem feltétlenül keres nagyon sokat, de ha ügyesen csinálja, épít köré egy vállalkozást, akkor több milliót haza tud vinni, de akkor már nem "csak" villanyszerelő, hanem vállalkozóról beszélünk.


Alkalmazotti rétegben meg kb nettó 300-400-at kapnak, jobb helyen max 600-at, ahogy hallom.

2022. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Számít.


A végzettség nagymértékben befolyásolja az elhelyezkedést, azaz mely iparágban, szakterületen kezdi az illető a karrierjét. (Ezen kívül vannak egyéb meghatározó faktorok is, ez csak az egyike a jelentőseknek)

Az egyéni karrierút és egyben a jövedelem alakulásának pályája ezt követően az egyén képességein, hozzáállásán, morálján múlik.

2022. okt. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
24%

Foiskolakra nagyon sokan bekerulnek, hisz mar szinte elvaras, aztan sok ev alatt, sok bukassal elvegznek egy egy bufe szakot, amire aztan az egadta vilagon sokra nem mennek. Na, ok a diplomas munkanellkuliek.

Nekem egeszsegugyi diplomam van, a ferjemnek doktorija informatikabol, ezek megint mas kategoria, hisz van ra kereslet, es a fizetes is jo.

2022. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon is számít. Elmehetsz egyetemre, beülhetsz egy töri-magyar szakra, de kábé semmit nem fogsz vele elérni. Hiába nagy a lexikális tudásod ha nem fogod tudni kamatoztatni. Ha az ember boldogulni akar akkor egy piacképes szakmát/szakot kell tanulnia ami ér is valamit.


A diploma-nem diploma kérdése pedig attól függ, hogy a szakma amit tanulnál megtalálható e az egyetemi szakok között vagy sem. Azt a szakmát ami engem érdekelt nem oktatták egyetemen ezért okj képzésen csináltam meg.

2022. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%
Kíváncsi vagyok, hogy ebben a válságos időben kik fognak házat építeni, felújítani. Januártól megszűnik az otthonfelújítási támogatás, a mesterek is eddig látnak előre. Hogy télen és tavasztól mi lesz... nem azt mondom, hogy nyomorogni fognak, de ők is megérzik majd a válságot, ez biztos.
2022. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!