Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Nemzeti Közszolgálati...

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem milyen?

Figyelt kérdés
Most végzek az első képzésemmel, és megtetszett ez az egyetem, illetve nem feltétlen találtam meg a számításaim a mostani karomon de már elvégzem. Kíváncsi lennék 1-2 tapasztalatra/véleményre.
2023. febr. 9. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott végeztem nyáron. Az alábbi esetekben javaslom:


- kell egy bármilyen diploma

- nem érdekel egy konkrét irány, de tanulnál kis jogot, törit, gazdaságot

- a közigazgatás érdekel és ebben szeretnél dolgozni.


Szorgalmi időszak könnyű, vizsgaidőszakban 6-10 vizsgával számolj civil szakokon. Őszi, tavaszi szünet nincs. Közösségi programok vannak, bár más egyetemeken ez lehet erősebb. A koli és a konditerem jó.

2023. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szak érdekel?
2023. febr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. A közösségi élet is fontos lenne azért bár nekem nem célom szétbulizni az életem de néha 1-2 program jól esik.


Egyénként a Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar és a Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar keltette fel az érdeklődésem.

2023. febr. 9. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Ezek elég távol eső dolgok, katonaként teljesen más, mint civilként. Melyik szakra gondolsz?
2023. febr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom hogy elég távol esők. Mindegyik érdekel, és dönteni sem nagyon tudok egyelőre. Bármelyiken el tudom magamat képzelni de gondolom az ÁNTK-val több lehetőségem lesz az elhelyezkedésre mint a HHK-val. De lehet tévedek. Illetve az RTK-t is néztem de onnan csak egy szak van ami felkeltette az érdeklődésem.


Ezek az alap szakok keltették fel az érdeklődésem. Nézegettem már a mestereket is de először az alap szakot kellene eldönteni.


HHK

Nemzetközi biztonság és védelempolitikai alapképzési szak

Katonai infokommunikáció


ÁNTK

Közigazgatás-szervező alapképzési szak

Nemzetközi igazgatási alapképzési szak


RTK

Bűnügyi alapképzési szak

2023. febr. 10. 13:10
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Az NKE-n az ANTK egyik szaka sem életképes és nem is piacképes. A HHK-ra 2 éve került át a nemzetközi biztonságpolitikai szak az ANTK-ról,de gondolom kapcsolatok nélkül az sem garantál semmit. Az RTK és a HHK képzései jóval erősebbek, az elhelyezkedés is adott, ha még nem vagy 25 akkor a korban is megfelelsz, de ott van még a fizikai felvételi és a fizikai követelményt a képzés során is teljesíteni kell,illetve mérlegelni kell,hogy 10 évet a képzés után le kell szolgálni és ha követed a híreket épp most szabadultak meg a 45 éves képzett, nyelveket beszélő főtisztektől.
2023. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

#1 vagyok, én a nemzetközi igazgatásit végeztem, azon felül még a biztonságpolitikaihoz tudok hozzászólni (az is civil szak, ezt remélem tudod).

Teljesen él amit az első kommentben írtam, annyi, hogy főleg az igazgatásiról van esély bejutni néhány könnyebb gazdaságtudományi mesterre. Ezen felül viszont elhelyezkedés a bármilyen diplomát igénylő munkakörökben, valamit a közigazgatásban lehetséges, pl kormányhivatalok, minisztériumok, konzulátusok, az ügyesebbek ki tudnak jutni külföldi követségekre is. Bizpollal picit szűkebbek a lehetőségek, az már egy elég specifikus szak, viszont ahogy észrevettem, a XX. Század után már nagyon keveset tanítanak a modern biztonságpolitikai dolgokról.


Közigazgatási szervező az kb ugyanaz mint a nemzetközi igazgatási csak kevesebb nemzetközi lehetőséggel. Kvázi ügyintéző lehetsz ezzel, ennyi.

2023. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia!


4 évet jártam az RTK-ra.

Ha HHK / RTK-n vonz a hivatás, akkor menj. Viszont tudd, hogy pl RTK-n jó sok évre aláfogsz írni a suli alatt már, és jó időre odaadod az éveidet a szervnek. Leszerelhetsz utána is, csak drága lesz..

Én szerettem, rendkívül jó embereket ismertem meg és színvonalas a környezet, viszont az oktatóknak van egy része, amit inkább nem jellemeznék.


ÁNTK-t nem ismerem, HHK érdekes lehet, RTK is ha egyenruhás akarsz lenni.

VTK is adhat pár dolgot, de ha meg is akarsz élni menj Mérnöknek vagy IT.

2023. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Én mindhárom karon tanítottam, az ANTK-n tanítok is. Azért az, hogy az RTK és a HHK színvonalas lenne… Igazán színvonal az igazgatási képzések jogi tárgyain van.
2023. máj. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!