Biomérnök a BME-n?

Figyelt kérdés
Szeretnék a BME-n végezni az az egyik és az a másik, hogy szeretem a biológiát. Csak aza baj hogy nem nagyon tudom, hogy mennyire nehéz a biomérnöki szak. Olyanokat hallottam, hogy nem annyira de azért kell tanulni. Több tűz között állok mert álmom lenne ha bme-n végeznék igazából, csak anyukám nagyon befolyásol és el akar küldeni az óbuaira villamosmérnöki szakra. Csak nekem a BME nagyon bejönne csak ott meg nem tudok villamosmérnököt tanulnu mert meghalok. (emelt info érettségim lesz)

2023. febr. 11. 23:02
A kérdező szavazást indított:
BME
ÓBUDAI
9 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a biológiát szereted, akkor nem biztos, hogy a biomérnök jó választás. Az nagyrészt kémiás és matekos szak, illetve a biológia sejtbioszos része.


Ha viszont így is tetszik, akkor ne foglalkozz a szüleiddel.

Te életed, te jövőd, te döntésed.

Én elkövettem azt a hibát, hogy engedtem a szülői nyomásnak és elmentem orvosira, pedig egyáltalán nem tudtam elképzelni magamat orvosként és nem is sikerült megszeretni az évek alatt. Most, 3 év után ott tartok, hogy kezdhetek előről mindent, újra felvételizek, de már csak olyan szakot jelölök meg, ami tényleg érdekel és szívesen tanulnám.

Ne ess az én hibámba, kínszenvedés volt egy olyan egyetemen és szakon tanulni, amit a kezdetektől fogva utáltam. Arról nem is beszélve, hogy mennyi időt és pénzt kidobtam emiatt, plusz a támogatott féléveim fele elfogyott.

2023. febr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kémia is menne szerintem csak a gimis kémia nem volt túl jó de ezt 100% rá elmondhatom hogy a tanár miatt mert nem csodálom hogy 7-8. -ban 4 es voltam és nem csak olyanokat tanított hogy hogyan kell tömegszázalékot számolni.
2023. febr. 11. 23:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én BME biomérnökin végeztem. Ha van további kérdésed akkor nyugodtan írjál nekem privátba.


Az 1-es kommentjével 100%-ban egyetértek. Annyit tennék hozzá, hogy lesz jópár tanulással töltött éjszakád, karácsonyod.

2023. febr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!