Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdasági egyetem, nem túl...

Közgazdasági egyetem, nem túl erős matekkal, létezik olyan szak ahol nem durva a matek?

Figyelt kérdés
Van matematikai érzékem a volt tanárom állítása szerint, jó a logikám. És megy is pár témakör egész jól, mint például kombinatorika, százalékos feladatok, viszonyszámok, táblázatok, pénzügyi számolások. (gondolok itt kamat, szja, áfa) Most logisztikát tanulok technikumon, viszont a gazdaság az ami valóban érdekel, egyébként itt is tanítanak, jól megy, mindig ötöst írok, de ez más szint az egyetemtől. A gimiben néha 4-es de általában stabil 3-as volt a matekom. A matek érettségit tavaly májusban írtam, szörnyen sikerült, ( "erős 2-es lett) annak ellenére hogy a próbaérettségiim jól sikerültek, nos, ezért gondolom azt, hogy nem biztos hogy a gazdasági lenne az én pályam, pár tanácsot, tapasztalatot meghallgatnék tőletek. Olyan szak érdekelne elsősorban ami nem brutál nehéz matekos, de foglalkozik a gazdasággal, ha létezik ilyen. Jöhet hideg-meleg. :)

2023. febr. 14. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Gazdálkodási és menedzsment vagy turizmus-vendéglátás?
2023. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia, ezekbe belelátsz? Mennyire necces a matekjuk? :)
2023. febr. 15. 20:15
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

"A matek érettségit tavaly májusban írtam, szörnyen sikerült, ( "erős 2-es lett) annak ellenére hogy a próbaérettségiim jól sikerültek"

Nem tudom, mit értesz "jó" próbaérettségik alatt, de szerintem amíg nem tudsz összehozni egy stabil ötöst középszinten (mármint több feladatsoron is, nem csak egyszer véletlenül), addig ne akarj olyan szakra menni, ahova bármennyire is kell a matek.

2023. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, bár nem értek vele egyet. Van olyan barátom aki egy egész jó egyetemen a szakon a top 10-ben van, pedig az érettségije csak erős 3-as lett középfokon, azért nem teljesen mérvadó az érettségi, mert matek és matek között sok különbség van.
2023. febr. 16. 00:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
BGE nem vészes, könnyebb sokkal mint az OE, BME vagy az ELTE.
2023. febr. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy hozzátenném, hogy alapozni muszáj lesz.

Mateking emelt-középszintű anyagot mindenképpen fusd át, mert azért első félévben előkerül a deriválás és sok egyéb, ami viszont a középiskolás anyagokra támaszkodik.

Jegy nem mérvadó, a tudás annál inkább.

2023. febr. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, esetleg még olyan szakajánlat ami nem durva és tömény matek?:)
2023. febr. 16. 00:38
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem válassz olyat ami érdekel, mert piszok nehéz olyannal elhelyezkedni amiben nem tudsz profi lenni és még csak nem is keresett.

A matek ne tántorítson el semmitől, az egyetemen úgy is lesz rálátásod és eszközöd hogyan tanulj gyorsan és hatékonyan.(erre megy ki az egész)

2023. febr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
1. válaszoló vagyok. Nincs nagyon rálátásom, de a tesóm 3-as matekkal gazdálkodási és menedzsment szakot végzett csúszás nélkül.
2023. febr. 16. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Nézd meg milyen gazdasági szakok vannak és amelyik a legszimpatikusabb az alapján válassz, ne pedig az alapján, hogy melyik kevésbé matekos.


Hiszen lehet, hogy ami a legjobban tetszik elég matekos, de ha szorgalmas vagy meglehet csinálni. Az egyetemek zömén szoktak vizsgafelkészítőket tartani stb. amiken szerintem 99%-ban jobban elmondják az anyagot mint egy órán, szóval ha valami nem megy, érdemes egy-egy ilyenre ellátogatni.


Plusz ha matek I.-II.-n (sokszor másképp hívják, de itt főleg deriválás, integrálás, valszám van) túl vagy, az utána lévő tárgyak matekját szerintem be is lehet gyakorolni, hisz írtad, hogy a logikád jó.


Én a Corvinuson végeztem 2 éve gazdálkodási és menedzsmenten, szóval ha bármi kérdésed van nyugodtan írj rám :)

2023. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!