Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elte programtervező informatik...

Lilinemeth455 kérdése:

Elte programtervező informatikus diplomával elhelyezkedési lehetőségek?

Figyelt kérdés
Hallottam jót is rosszat is az elte proginforól. Milyen a pályakezdők fizetése, illetve nehéz magyarországon munkát találni a szakmbában? A diplomával milyen lehetőségek vannak külföldön? A szak az angol Compuer Sciencenek felel meg? Szóval ha a szoftver fejlesztő vagy adattudós irány érdekel megéri az elte proginfóra jelentkezni?

2023. febr. 15. 20:42
 1/7 anonim válasza:
83%

Sok rosszat?

Mit?

2023. febr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Például, hogy nem kapod meg a megfelelő gyakorlati tudást, ezért nehéz munkát találni. Ilyesmire gondolok. Azért teszem fel a kérdést ,hogy ez mennyire reális aggodalom.
2023. febr. 15. 20:57
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Az egyetem feladata nem az, hogy gyakorlati tudást szerezz. Az egyetem feladata az elmélet átadása, erre pedig Magyarországon a proginfó szak az egyik legalkalmasabb. Ha gyakorlatot akarsz szerezni, akkor irány először a Udemy, utána pedig a gyakornoki hely cégeknél.


Proginfó alapszakkal jelentkezhetsz data science mesterszakra is.

2023. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2023. febr. 15. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az exem odajart és egyből sikerült elhelyezkednie meg egyetem mellett is, ilyennel foglalkozott és már akkor nagyon jól keresett. Tudtommal meg mindig ott van, most fog diplomázni, de bármilyen infós szakkal mindig lesz munkád
2023. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Programtervező informatikus szakkal nehéz elhelyezkedni? Te jó ég, akkor mivel könnyű? :D Az informatikusokat keresik leginkább, nem hinném, hogy van elhelyezkedési gondjuk.
2023. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem a diplomádat veszik fel, hanem téged. Ha lúzer vagy, lehet 8 piacképes diplomád és szidni fogod a rendszert mert nem dőlnek a milliók. Ha talpraesett vagy, diploma nélkül is jól fogsz keresni.
2023. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!