Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik programtervező informat...

Melyik programtervező informatikus diploma ér többet elhelyezkedés szempontjából: ELTE vagy SZTE?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon majdnem mindenhol az eltés proginfót és a BME-s mérnökinfót ajánlják, de mérnökinfó nem érdekel. Proginfóból tényleg csak az ELTE jöhet szóba? Miben más, miben jobb (ha jobb), mint az SZTE? Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék kérni.

2018. jan. 14. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, egyetemen nem lehet megtanulni programozni, úgy is csak az számít amit magadnak tanulsz meg otthon. Válaszd azt amelyik szimpatikusabb, teljesen jó az SZTE vagy Debrecen is.
2018. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Hát nem tudom #1-es, én BME-n elég jól megtanultam programozni igaz ehhez a kötelezőkön kivül plusz tárgyakat is felvettem és minden házit megcsináltam, amiből BME-n nagyon sok van. Eddigi munkahelyeimen persze azért sokat tanultam hozzá, de úgy érzem, hogy egyetemen azért elég szilárd alapokat szereztem.


Kérdező, ha a kettő közül kell választani, asszem én inkább az ELTE-t javasolnám, bár nyilván nincs megfelelő összehasonlítási alapom.

2018. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 Mint ahogy te is írtad szilárd ALAP. Azért az még messze van egy valódi junior szinttől.


Mindegy melyik egyetem, nem az lesz a mérvadó. Hanem hogy mit fogsz tudni. Hogy egyetem mellett mennyire leszel képes plusz időt és energiát belefektetni a gyakorlati tudás megszerzésébe (itt nem ilyen olyan plusz egyetemi kurzusokra gondolok, hanem gyakornokoskodásra cégnél).

2018. jan. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

#3

"Mint ahogy te is írtad szilárd ALAP. Azért az még messze van egy valódi junior szinttől."


> Nem teljesen értek egyet.. Az #1-es megállapítására reagáltam, miszerint "egyetemen nem lehet megtanulni programozni", mert szerintem (ha jól tervezed meg a képzésed, akkor igen). Nem állítom, hogy az egyetemen mindent megtanulszhatsz, de azért elég sokat..


Azzal viszont veled nem értek egyet, hogy nem lehet junior szintig eljutni egyetemen. Mint írtam, egyetem alatt jó sok tárgyat felvettem és bár első munkám papíron csak gyakornoki volt, azért a visszajelzések alapján a junior szintet is sikerült megütötnöm..


Ettől függetlenül valóban sokat kell gyakorolni, otthon hozzátanulni és sok dolgot egyedül kiszenvedni, ezzel a résszel teljesen egyetértek.

2018. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%

Nem azt mondtam, hogy az egyetem nem ér semmit, hanem csak azt, hogy a munkaadónak úgyis csak az számít, kb amit otthon tanulsz meg. A programozás ilyen, időigényes, rengeteg otthoni tanulást igényel. Gyakorlati szempontból többet ér, ha beiratkozol egy Udacity vagy Udemy kurzusra, beszerzel (letöltesz) két tucat Java könyvet és nyomod a tutorialokat meg tanulod a nyelvet. Otthon. Semmilyen egyetemi kurzus nem versenyképes ezzel. (Ha meg a PPT-t hiányolod, letölthető az is végtelen számban.)


Algoritmusok? Van erre is Udemy video kurzus meg számtalan könyv. Letöltöd, végigcsinálod.


Nyelv? Frameworkök? – szinte csak azok a végtelen órák számítanak, amiket otthon töltesz el a könyv meg az eclipse fölé görnyedve, meg saját projekteket végigszenvedve.


Szóval az egyetem nem haszontalan persze (kell is); de pont a programozás az, ahol az egyetemek nagyon le vannak maradva a valódi világtól, és pont a CS szakokra jósolják, hogy először ezt fogja radikálisan átalakítani a zinternet.


Ma már egy udacity nanodegree, vagy egy Oracle/Microsoft certifikáció kb többet ér mint egy szakirányú diploma.


#1 voltam

2018. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

"Azzal viszont veled nem értek egyet, hogy nem lehet junior szintig eljutni egyetemen."


Pedig nem lehet. Csak önálló projektek és valós munkával lehet azt elérni. Nem attól lesz valaki junior, hogy magabiztosan ismeri a ciklusokat és esetleg tud egy gráfbejárást írni. Ezek mind szükségesek ,de nem elégséges feltételek egy junior szinthez. A tapasztalat számít, amit csak projekteken lehet megszerezni.

2018. jan. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!