Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A közgáz szakok a "minden...

A közgáz szakok a "minden hülye" gyűjtőhelyeivé váltak?

Figyelt kérdés

Más szakon tanulok, de az ismerőseim közel 80%-a a közgázgra jár.


Ezekre a szakokra nagyon sokan jelentkeznek, már évek óta pl. a gazd.menedzsment a legnépszerűbb szak.


Az Interneten látottak és a saját tapasztalataim alapján nekem az jön le, hogy (nem mindenki), de általában azok mennek ilyen szakokra, akiknek nincsenek különösebben kiemelkedőbb képességeik semmiben, nem túl karrieristák vagy ambiciózusak. Megcsinálják és aztán beülnek valami irodai melóba.

Nyílván a közgáznak is vannak durvább oldalai, ami azért komolyabb skilleket kíván, mint pl. a pénzügy-számvitel vagy pl. könyvelői, analitikai állások pénz-intézeteknél vagy a big4-nál. Ezek általában komolyabb matematikai tudást is igényelnek.


Amennyire belelátok a képzésbe nekem az jön le, hogy nagyon általános skill-ket ad, nem kifejezetten megterhelő és nehéz. Emiatt, mivel relatíve könnyű elvégezni, mindenből van egy kicsi, ezért sokan is jeletkeznek rá.


Úgy érzem emiatt a közgazdász diploma (főleg az alapképzés) presztizsét vesztett valami lett. Manapság az csinál ilyen diplomát, aki nem túl tehetséges, nem tudja mit akar csak egy egyetemi diplomája legyen.


Ti mit gondoltok? Hogy viszonyul a mai társadalom a közgázon végzettekhez? Nektek nem volt ilyen érzésetek ezzel kapcsolatban?



2023. febr. 15. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nekem furcsa, hogy már minden kamufősikolán meg szinte az összes egyetemen indulnak közgázos szakok, és mégis olyan keresett szakok, hogy a végzettek hamar találnak vele munkát többnyire, ráadásul még jól is keresnek vele, és valóban nem is egy nehéz matekos szak, mint egy mérnöki.

Szerintem ha nem egy nagyon komoly egyetemre megy valaki, mint egy ELTE, vagy Corvinus, BME, hanem egy átlag vidéki egyetemen csinálja, talán nem is megterhelő, kicsit olyan joker szak, nem is könnyű, nem is nehéz, viszont sokfele mehet vele

2023. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1-est annyiban kiegészíteném, hogy a vidéki egyetemeket sem kell félteni, a nemzetközi rangsorban az SZTE évek óta az ELTE, Corvinus és a BME előtt van.
2023. febr. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
70%
Persze a vidéki egyetem az tuti kamufőiskola 🤡
2023. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Na akkor kamu doktori iskolák még nem jöttek szóba.
2023. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy értitek, hogy kamu? Miért? A gazdasági szakokra gondoltok? Tudnátok példákat hozni?
2023. febr. 19. 01:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Eddig a bölcsész szakokra mondták ezt, most már ezek szerint a közgáz szakok következnek...🙈 Ez mind általánosítás, és semmi értelme. Mindenki tanuljon, amit szeretne.
2023. febr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
31%
Úgy értettem első válaszomban a kamufőiskolát (amire elkezdte itt rángatni magát habzó szájjal néhány észlény) hogy gazdasági szakokat már utolsó utáni kritikán aluli, rendre szidott egyetemek, fősulik is elindítanak, nem akarom megnevezni ezeket.
2023. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!