Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki megjelölte...

Van itt olyan, aki megjelölte az Állatorvosi Egyetemen idén először induló, kutató zoológus szakot?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy túl sokan vagyunk, de jó lenne legalább pár leendő szaktársat találni.

2023. febr. 16. 17:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Megjeloltem, de csak a 3.helyen van.


Első a sote fok, utána a sote gytk, és utána ez, szóval kétlem hogy ide mennek, mert szerintem magasabb lesz a ponthatar mint gyogyszereszetire, és ha fokra nem oda fix felvesznek😂

2023. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A gyógyszerészetinél szerintem is magasabb lesz ott a ponthatár, de azért köszi a választ és szurkolok, hogy sikerüljön a fok. :)
2023. márc. 19. 14:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
En is neked!!:)) zoologus az első? Miket jelöltél meg még?
2023. márc. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg igen, a zoológus az első, de második helyen megjelöltem az állatorvosit is, mert még nem tudtam dönteni, hogy melyiket szeretném jobban. Harmadik helyen az ELTE biosz van, ahova jó eséllyel felvesznek, de azért negyediknek beírtam az ELTE biosz-kémiatanárit is.
2023. márc. 19. 17:36
 5/11 anonim válasza:
100%
Őszintén nem ajánlom. Biológiára járok most és szerintem (és a csoporttársaim szerint) szörnyű az oktatás. Minden az állatorvosisokhoz van igazítva, a közös órákon ignorálva vagyunk, az órák nincsenek összeegyeztetve (ugyanazt többször leadják, de pl. neurológia az nincs), rengeteg felesleges dolgot tanulunk (1 év biomatek, 1 év programozás, de semmire sem jutottunk vele, heti 50 fajnév taxonómiára, és nem cápák meg elefántok, hanem poloskák és pontyok). Attól tartok, ez nálatok is így lesz, sőt az még teljesen új szak lesz, így nem lesz kitapasztalva, nem beszélve arról, hogy a tanárok angol kiejtése nem mondom hova való lenne. 28 emberből 10en maradtunk, ez beszéljen magáért. Nem szivatni próbállak titeket, őszintén nem ajánlom, bárcsak az ELTÉre mentem volna, menjetek inkább oda.
2023. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5: Hát köszi, hogy leírtad a tapasztolatodat. Kicsit meglepett a véleményed a szakkal kapcsolatban, mert az ATE biológiáról eddig csak jókat hallottam, az ELTE biológiáról ezzel ellentétben szinte csak rosszakat.

Illetve én úgy tudom, ez nem teljesen új képzés lesz, a régi rendszerben volt már angol nyelvű zoológia szak az ATE-n, úgyhogy azért nem lesznek teljesen tapasztalatlanok az oktatók.

Nekem elsősorban azért tetszik inkább az ATE zoológus, mert ez osztatlan képzés és a biológiának az állattanos részét tárgyalja, pont azt, ami engem érdekel és amivel szeretnék foglalkozni.

2023. márc. 28. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Kedves #6!

Szintén jelenlegi ÁTE-s hallgató vagyok. Nem tudom kitől informálódtál, de valóban rossz a képzés sajnos, én is nagy reményekkel érkeztem ide és hatalmas csalódás minden egyes nap. Rengeteg a haszontalan óra, amelyen csak a magolás a lényeg. Nagyon nagyon az elvárások, de alapokat nem adnak hozzá. Több tanár is van akinek szimplán csak megalázni akar ahelyett, hogy segítene.

Ez a rendszer teljesen más lesz, mint a régi zoológia panaszkodtak is a tanáraink, hogy nem tudják, hogy tartsák meg az órát, mit adjanak le. Sokszor még nekünk is ismétlés van 2 vagy akár 3 tárgy között is, ebből csak még több lesz most, mert nem beszélnek egymással a tanszékek.

Sajnos aki nem állatorvos az le van szarva, és ezt sokszor bizonyították, rendszeresen elfelejtenek nekünk is elmondani információkat a velük való közös órákon, vagy nem tudnak mert a mi elearning felületükhöz ennyi év után sincs hozzáférésük. Még ragozhatnám, de a saját érdekedben mondom, hogy szar az egész inkább menj Szegedre vagy külföldre.

2023. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Milibindi ***** válasza:

Èn Msc -re felvételizek.

Jelenleg ATE van az első helyen, de július 12 ig megcserélhetem az ELTE-vel.

Az Msc milyen? Mennyire nehéz?

2023. jún. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Első vagyok: ma derült ki az összes érettségim és eddig: magyar 88, matek 67, tori 77, biosz emelt 89, kémia emelt 65 lett. Az angolt tavaly csináltam, az 96 lett. Igazából egész szép eredményeket lehetnek belőle szobelivel meg. Remélem másnak is jól sikerültek:))
2023. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, Te végülis hova mentél?
2023. okt. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!