Lenne esélyem sikeresen elvégezni a gyógypedagógiát munka mellett? (Budapest, Bárczi lenne a "kiszemeltem")

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pályakezdő fiatal vagyok, aki gyógypedagógiai asszisztensként dolgozik egy pesti EGYMI-ben (gyógyped assz. végzettséggel + gyermekpszichológiai konzulens tanúsítvánnyal rendelkezem). Az lenne a kérdésem, hogyha szeretném tovább képezni magam, azaz gyógypedagógiát céloznám meg egyetemen, lenne esélyem sikeresen elvégezni? Rettenetesen aggódom amiatt, hogy heti 40 óra munka mellett hogyan tudnám ezt megoldani, azonban a jelenlegi munkahelyemet se szeretném elhagyni, mert nagyon megszerettem. Köszönöm szépen előre is a válaszokat, illetve az időt, amit szenteltek a válasz megírására. További szép napot kívánok nektek!

2023. febr. 16. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon egyszerű képzés, bőven el lehet végezni munka mellett.
2023. febr. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1-es: mi az, hogy egyszerű? Az első év színtiszta anatómia, gyakorlatilag majdnem orvosi. Utána pedig a szakirányok közül kell választani és még akkor is kórtanokat fogsz hallgatni.
2023. febr. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De hogy a kérdésre is válaszoljak:

Nem valószínű. Elég nehéz szak, kötelező tanulni. Hogyha mindenképp el akarod végezni két opciót tartanék fenn: vagy a félállas vagy pedig a levelező egyetem.

A felállás még így is rizikós lenne, hogy vajon tudsz-e olyan órarendet kreálni magadnak, hogy mellette kijöjjön 4 óra munka. Viszont napi 8 óra munka után maximum levelező vagy esti (nem tudom ilyen van-e még vagy jelenleg) az esélyes.


Én még csak a gyógyped asszisztens képzést csinálom, de sokat beszélgettem gyógypedagógusokkal a továbbtanulásról (szerintem te is nyugodtan megkérdezheted az iskolád egyik fiatalabb gyógypedagógusát). Többnyire javasolják is, mert hosszú távon megéri (főleg magánba, de aki ismeri a jelenlegi helyzeteket az valószínűleg maximum fél állásba csinálná magánba, fél állásba pedig állami iskola). Beszéltem erről igazgatóval is, nekem ő azt mondta, hogy támogatja azt is, ha valaki csak fél állásba dolgozzon egyetem mellett. Mondta, hogy erre valószínűleg nem csak nálunk, hanem mindenhol van lehetőség a nagy munkaerőhiány miatt.


Úgyhogy a helyedben ilyenbe gondolkodnék. Anyagilag nyilván még a meki is jobban megéri felállásba, és a diákhitellel sem feltétlenül érdemes élni (max tandíj miatt), úgyhogy bárhogy is döntessz, nem árt ha van szülői segítség vagy egy gazdag férj.

2023. febr. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

3, évente elég sokan elvégzik munka mellett...

Kérdező, én ott végeztem, 2009-ben, akkor ráadásul nem is levelező volt, hanem esti. És nem este, hanem havi 5-6 teljes nap. Hol egy hét egyben, hol heti egy-két nap... 250 km-ről jártam fel Bp-re, volt, hogy az Ecserin a zebrán jött szembe csoporttárs, hogy mehetek is haza, elmarad az óra...


Én három műszak (ápolónő) és alsós gyerek mellett csináltam végig, menni fog az. Ráadásul olyan helyen dolgozol, ahol ezt a munkáltató segíteni is fogja.


Az igazán durva egy első 1-1,5 év, amikor a szakterületről nem tanulsz, csak anat, kórtan, pszicho dögivel.

2023. febr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló troll, minden szakhoz ezt írja...


Harmadéves vagyok a Bárczin. Nehéz képzésnek számít, de el lehet végezni. Persze nem mindenki végzi el, akit felvettek, sőt...! Az első félévben a szaktársaim 50 százaléka (!) kiesett a brutálisan nehéz pszichológia tárgy követelményei miatt. Konkrétan volt olyan szaktársam, aki végzett pszichológusként jelentkezett erre a szakra, és neki is csak hármasra sikerült. Akinek túl nehéz, az nyilván már az elején kiszóródik. A komoly tantárgyaknál szigorúak az oktatók, sokat és pontos tudást követelnek. Az anatómia is nagyon részletesen kellett, abban is nagy volt a szigor. (30 kérdésből kettő hiba már négyes volt.) Ugyanez a fejlődéstannal, neuroanatómiával. Később pedig jönnek a szakirányos pszichológiai tárgyak is, amik szintén nagyon komplexek.

Ha már megvan a háttértudás, akkor könnyebb. Én így a 3. évben már nem érzem annyira nehéznek.

Ennek ellenére azt mondom, próbáld meg. Ha van kitartásod, meg fogod tudni csinálni.

2023. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!