Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi képzésre...

Milyen egyetemi képzésre menjek, ha nincs kifejezetten olyan szak ami érdekelne?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanulni, azzal nincs bajom, csak még nem tudom, hogy mi az ami érdekel. Miskolci vagyok, ezért leginkább mérnöki, informatikai, illetve 1-2 közgazdász pályát néztem ki.

Nem akarok kertelni, leginkább a fizetés alapján választottam ezeket, mivel nincs konkrét érdeklődési köröm.


Top3 kinézett szak:

-Villamosmérnöki

-Programtervező informatikus

-Gazdaságinformatikus


Ezek közül melyik a legnehezebb, vagy a legértékesebb a munkaerőpiacon?

Igazából bármilyen véleményt szívesen fogadok.



2023. febr. 27. 08:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Azt hittem, az egyetemen belül nincs az a szak, ami érdekelne, de most látom, hogy egyáltalán nem tudod, mi érdekel, ill. nem érdekel semmi. Akkor minek egyetemre menni?
2023. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11: pénz az nagy úr, valamiből majd élni kell
2023. márc. 1. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12


Pontosan így vagyok ezzel.

2023. márc. 1. 08:22
 14/19 A kérdező kommentje:

Logmérnökivel kapcsolatban hallottam már olyat is, hogy folyamatmérnöktől a tesztmérnökig bármire alkalmas, de olyat is, hogy csak raktár vezetőnek jó.


Erről mi a véleményetek?

2023. márc. 1. 08:24
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ne menj logisztikára.
2023. márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Megindokolnád, hogy miért?
2023. márc. 1. 14:32
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Megindoklom helyette: azért mert a logisztikai mérnök egy alacsony egzisztenciájú képzés, amivel jóval alacsonyabb jövedelemre számíthatsz mint az általad felsorolt 3 képzés bármelyikével
2023. márc. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi. És a másik három szak annyival nehezebb is, mint amennyivel nagyobb fizetést lehet velük elérni?
2023. márc. 2. 15:44
 19/19 anonim ***** válasza:

Hat faszi lehet halasztanod kene a tovabbtanulast ha csak a penz a lenyeg. Nem tudjuk h ezek a szakmak mennyire lesznek keresettek 5ev mulva amikor vegeznel. Arrol ne is beszeljunk h mennyi onfelaldozassal jar egy egyetem elvegzese, meg akkor is ha imadod a munkadat, 30-40%at utalni fogod mert semmit se szeretunk 100%-osan.

Termeszetesen a penz nagyon fontos, de nem kell egyetemre menni azert h penzt keressen az ember, igy vagtaba meg tenyleg folosleges.

Irtad barmilyen velemenyt meghallgatsz ezert leirtam. De am az egyetemi jelentkezesek oszre mar lezarultak, potjelentkezest tudsz csinalni majd a nyaron.

2023. márc. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!