Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak itt olyanok, akik a...

Vannak itt olyanok, akik a gimnáziumot félbehagyták, ezért elrontották az egész életüket?

Figyelt kérdés
Én a tizediket már nem fejeztem be, elmentem dolgozni, azóta is dolgozom, persze a minimálbért sem keresem így meg. Vannak még itt olyanok, akik hozzám hasonlóan tönkretették a saját életüket a tanulás abbahagyása miatt?

2023. márc. 20. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Rengeteg képzés, tanfolyam van érettségi nélkül. Keress olyat ami érdekel és kerülj méllyebbre benne.

Legyél talpraesett, ragadd meg az alkalmakat, nyiss új dolgok felé ès bátran vágj bele. Sajnos mindenhez kell papír, de egy két tanfolyam ha megvan akkor az is több mint a semmi.

2023. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a 12. osztályt nem fejeztem be és természetesen így érettségim sincs. Igazából idáig is úgy bukdácsoltam el kettesekkel (mindenből kettesre álltam, egy-két tárgy kivételével), így ha el is végeztem volna a 12. osztályt, az érettségit biztosan nem sikerült volna összehoznom. Matematikából például a műveleti sorrendet sem tudtam, angolból csak az általános iskola 5. osztályos anyagot tudtam, a szakmai tárgyakból sem jeleskedtem, így a szakmai érettségim is biztos bukta lett volna.


Hogy hogyan, és miért kallódtam el ennyire, arra én magam sem tudom a választ. Egy nagyon rossz magaviseletű gyerek voltam, az órákat végig beszéltem, a tanárokkal szemtelen voltam. Csak melegedni jártam be az iskolába, és nem tudom megindokolni, hogy miért... Csak annyira emlékszem, hogy nem volt a kedvenc időtöltéseim között a tanulás. A koszon kívül semmi sem ragadt rám. Olyan bután kerültem ki onnan, mint amilyen bután bekerültem.

2023. márc. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, még semmi nincs veszve. Le tudnál te is érettségizni, csak tanulni kell rá azért, de nem olyan vészes. Igazából az is kérdés, hogy mi érdekelne úgy igazán. (Bár van érettségim, erre még mindig keresem a választ.)
2023. márc. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem feltétlenül a gimnázium folytatását tuznem ki célul, mert egy sima érettségivel irodai munkak téren nagy a verseny,ilyen random adminisztrátori meg hasonló melokat kevésbé versenyképes teruleten diplomát szerzett pályázók között szoktak inkább kiosztani. Én sokkalta inkább egy szakma fele mennék el a helyedben, aztán a döntés a tied persze. Epìtőiparban dolgozom, sok szakember jelenleg többet hazavihet mint a diplomások jó része
2023. márc. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, négyes, de csomó szakmát csak akkor tudok elkezdeni kitanulni, ha érettségivel rendelkezem. Ugyanis a középfokú iskolai végzettség sok helyen elvárás.
2023. márc. 28. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy ilyen is van. De pl: az ács szakma szep, a kőműves baromi keresett, vìz-villany vagy egyéb szerelő szakma is mind követeli ezt? Budapesti epitpipari allasok csoportjában van, hogy napi 30 ezerért keresnek alkalmazottként! Komuvest netán acsot.
2023. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudok olyan iskolát a környékünkön, ahol pl. villanyszerelő-képzés van, de oda kell az érettségi.
2023. márc. 28. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!