Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Támogatnád, hogy az érettségit...

Támogatnád, hogy az érettségit tovább nehezítsék, és csak a kivételesen jó tanulók kapjanak érettségi bizonyítványt, ezzel pedig átalakítsuk az egész oktatási rendszert?

Figyelt kérdés

Ebben az elképzelt oktatási rendszerben az lenne a cél, hogy megakadályozzuk azt, hogy a tanulást megvető diákok "átcsússzanak egy 2-essel", illetve, hogy a szakképestítés színvonalát tovább emeljük, továbbá növeljük a diploma értékét.


Az elképzelés szerint ugyanis az említett diákoknak a kezébe nem érettségi bizonyítványt kell adni, hanem SZAKMÁT. Ez azt jelenti, hogy a felnőttképzést is jelentősen át kellene alakítani. Megszűnne az, hogy 8 osztályos végzettséggel valaki "letesz" egy konkrét szakmát. 12 osztályos végzettséget várnánk el még egy biztonsági őrtől is. Sajnos túl sok olyan ember kapott OKJ bizonyítványt, akinek kritikán aluli a tudása. Ez a rendszer tehát a szakképesítés színvonalát is emelné. Azokkal az emberekkel, akiknek nincs meg a 12 osztály, a közmunkás állományt töltenénk fel, illetve gyorséttermekbe, gyárakba küldenénk ezt a réteget.


Az érettségi úgy nehezülne, hogy ami most emelt szintnek felel meg, az lenne a középszint, az emelt szintet pedig valamilyen módon tovább húznánk. Az ország ebből csak profitálna, mivel így jelentősen lecsökkenne a diplomások aránya, ami azt jelentené, hogy a felsőfokú végzettségnek lenne értéke. Lényegében megszűnne a büfészak, hiszen ebben a rendszerben egy bölcsész diploma is aranyat érne.


Mit gondoltok?


Mivel 35 év alatti vagyok, gondolotam rá, hogy belépek a Fidelitas-ba. Ilyesmi elképzelésekkel mennyire vennének ott komolyan engem?


2022. máj. 11. 18:34
A kérdező szavazást indított:
Támogatom az elképzelésed.
Elutasítom az elképzelésed
39 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
89%

Annyi eszed pont van, hogy belépj a fidelitasba...


Melyik része nem érthető annak, hogy azért ilyen a közoktatás, mert nincs elég tanár, és aki van is, az kb. szarnak van nézve? (Bár igaz, hogy egy részük teljesen jogosan van úgy kezelve, ahogy.)


Lehet itt nehezíteni akármit, ha egyszer nincs, aki megtanítsa a dolgokat. És sajnos a szakmatanítás is hasonló szinten van.


Egyik ismerősöm lemondott az érettségiről, mert olyan szar volt az iskola, ahová járt, inkább elment szakmát tanulni estire, és még annak is sikerült alulmúlnia a korábbi iskolát... De legalább tudott mellette menni dolgozni, és munka közben szedett magára annyi tudást, hogy a vizsgát le tudta tenni.

2022. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
A tanároknak fel kell emelni a fizetését. Igen, ez egy másik probléma. De amit felvázoltam, az már ezt figyelembe veszi, tehát nem a jelenlegi helyzetre vonatkozik. Amolyan vízió ez, módjuk olyan 2027 körülre.
2022. máj. 11. 18:50
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmad sincsen, hogy működik a munkaerőpiac.

Erről akkor bizonyosodtam meg, amikor a biztonsági őri munkához 12 osztály mondatodat olvastam. Ki várná el ezt? A munkáltatók? Biztos nem, nagyon nem szükséges a munka eredményes ellátásához, minek fizetne akkor jobban képzett munkaerőnek többet??? Vagy az állam törvényileg? Az meg egy teljesen aránytalan beavatkozás a munkerőpiaci folyamatokba, amivel a munkáltatók és a munkaválallók is csak vesztenének. Na ez az, ami még egy olyan irányított demokráciában is hatalmas öngől, mint amilyen a magyar, nem lenne az a politikai vezető, aki beleállna.

Nem tudom, miért lenne az jó, ha a felsőfokú végzettségűek aránya lecsökken, szerintem leginkább semmiért. Akinek piacképtelen a végzettsége/tudása, felsőfokú végzettséggel is tud azt nem igénylő helyen dolgozni. Egy ilyen intézkedés miatt nem a tengilengi szakok ugyanúgy azok lennének, csak cserébe sokkal többre menne vele alanyi jogon,a ki elvégzi.

Szerintem ha nem troll vagy, a legjobb helyen lennéla Fidelitasban, tökéletesen belesimulnak az elképzeléseid pártunk és kormányunk azon elképzelései közé, hogy a népet a színvonaltalan szakképzésbe kell irányítani, mert akkor nagy részüknek nem lesz jobb perspektívája, mint valamilyik német multi engedelmes munkavállalójaként szolgálni az ő érdekeiket.

2022. máj. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Nem vagyok troll, teljesen komolyan gondoltam, amit írtam.
2022. máj. 11. 19:10
 5/51 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az egyetemi felvételin szigorítanék és a szakmai képzések színvonalát emelném.


Érettségit nem baj, ha kap mindenki, aki nem analfabéta. Az egy specializálatlan papír.


De a taknyolós szakik és az első év után kihulló, helykitöltő egyetemisták kellenek már a fasznak. Felnőtt ember vagy legyen alkalmas arra, hogy kitanuljon egy szakmát tisztességesen és normálisan művelje azt, vagy húzzon a picsába dolgozni inkább bohóckodás helyett. Kár bele az energia.

2022. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kellene állítani az egyetemeken a felvételi vizsgát.

Bizonyos szakokat csak önköltséges képzés formájában indítanék és azokat sem minden évben.

Visszaállítanám a pedagógusi pálya presztizsét magas fizetéssel és azzal, hogy csak a legjobbakból válhasson tanár.

2022. máj. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
79%
Én nagyon jót nevettem, köszi. :D
2022. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

Át kéne alakítani, de nem úgy, ahogy te gondolod.

Nincs szakember, egyszerűen nincs ebben az országban.

Ez már 20 éve is probléma volt, de most még égetőbb, mert a normálisabbja kiment külföldre.

Felújítunk, és a szakik, akiket fel tudtam hajtani, átlag 60 évesek. A férjem emelgeti az ajtókat, mert nem akarja, hogy rosszul legyen itt az öreg. Eközben meg az ilyen kétkezi munkás szakosztályokat, mint burkoló, festő, kőműves nem tudják feltölteni. A lányom most 8. osztályos, elég gyenge az osztálya. Mindenki szakgimibe megy, de ilyenekre, hogy turisztika meg logisztika meg ilyen értelmetlen baromságok, amelyekkel diplomás, több nyelvet beszélő emberek is nehezen tudnak elhelyezkedni, nemhogy 3-as tanulók szakgimnáziummal. Minek vannak ezek a képzések? Hová fognak elhelyezkedni ezek a fiatalok?

Szóval én ezeket a képzéseket szüntetném meg, és menjenek szépen fizikai munkásnak a diákok. Elég nonszensz, hogy egy kőműves manapság annyira hülye, hogy képtelen kiállítani normálisan egy számlát, gyakorlatilag funkcionális analfabéták. Pedig ezekben a szakmákban sem ártana az ész.

2022. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

így is súlyos munkaerőhiány van

az elképzelésed olyan válságot okozna, ami romba döntetni a gazdaságunkat

2022. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
98%
Miért kellene az az átkozott felvételi vizsga? Bőven kiváltja az emelt érettségi. Ja, a kérdezőnek talán még az sincs. Tipikusan olyanok akarnak "nagy reformokat", akik saját maguk is 240 ponttal kerültek be az egyetemre, középszintű érettségikkel évekkel ezelőtt és semmihez nem értenek, de okoskodni, papolni azt nagyon tudnak... Én azt mondom, először mindenki a saját életét tegye rendbe, s a saját háza tájékán sepregessen, aztán esetleg, ha valamit fel is tud mutatni, utána segítő szándékkal viszonyuljon a másikhoz.
2022. máj. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!