Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az állatorvosi egyetemre...

Az állatorvosi egyetemre hogyan működik az orvosi alkalmassági vizsgálat, mik lehetnek kizáró okok?

Figyelt kérdés

Nem idén jelentkezek még, de nagyon szeretnék állatorvosi területen elhelyezkedni, viszont fogalmam sincs, hogy lehet-e kizáró ok a betegségem.

Kamrai sövényhiánnyal születtem (születési szívrendellenesség), tapasztalatom szerint az orvosok nagyon óvatosak velem. MRI felvétel alapján a lyuk a szívsövényen legfeljebb 2-3 mm nagyságú, EKG rendben, ultrahangon terhelés jelei nem látszódnak, mellkasröntgen alapján a szív mérete és alakja normális, a vérképem teljesen rendben. Februárban a kardiológiai kontrollvizsgálaton az orvos azt mondta, hogy nem tilt el semmilyen fizikai terheléstől, de konkrétan a szakmai alkalmasságról nem esett szó.

Viszont a problémám, hogy nem tudom mennyire bírálhatja felül a vizsgálóorvos a szakorvost. Amikor középiskolás voltam, az iskolaorvos mindenáron teljesen felakart menteni testnevelésből, mert szerinte túl nagy kockázat a szívemre nézve, miközben a szakorvosi lelet ezt nem indokolta, de általános tapasztalat, hogy más szakterületen dolgozó orvosok, már attól is megijednek, hogy kardiológus adta ki a papírt.

Szerintetek ez lehet kizáró ok a pályára?


2023. márc. 25. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kétely esetén szakorvosi javaslatot szoktak kérni, azaz ha ő engedi, akkor OK.
2023. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyébként szakorvosi javaslatot hogyan szerezhetek? A kardiológiára nem sétálhatok csak úgy be, hogy papírt szeretnék, időpontot meg nem hiszem, hogy ilyenre adnak, mert az orvosok így is le vannak terhelve. Legközelebb 1,5-2 év múlva megyek kontrollra, de ha akkor beszélnék az orvossal, akkor csak 2-3 év múlva tudok leghamarabb felvételizni.
2023. márc. 25. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a célból igen is jogod van orvoshoz menni, és kell nekik időpontot adni. Ha nem sürgős a papír nyilván nem kell most elmenned, de az alkalmasság kérdésével igen is foglalkoznak az orvosok (vagy foglalkozniuk kell!). Például így van ez egy rendőr esetében is. Ott is szakorvosi lelettel, véleménnyel igazolod, hogy minden rendben van. Szóval ebből kifolyólag simán kérhetsz időpontot.
2023. márc. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Tényleg nem azonnal kell, igazából lehet, hogy az is elég lesz, ha a kontrollvizsgálat környékén beszélek az orvossal. Csak azért kételkedem, mert múltkor a kardiológiai gondozott ismerősömet is elküldte a diszpécser, amikor panasszal ment, mert azzal nem oda kell menni, hanem a sürgősségire, annak ellenére, hogy az orvos kifejezetten mondta, sőt a papírra is ráírta, hogy kardiológiai panasz esetén menjen vissza. Ha kardiológiai panasszal nem engednek egy szívbeteget szakorvoshoz, akkor kétségeim vannak abban, hogy szakorvosi javaslat kérésére adnak időpontot.
2023. márc. 25. 14:10
 5/7 anonim válasza:
74%

Szia!

Iden kezdtem orvosin, eros a gyanum, hogy megegyezik a ketto kar alkalmassagi felmerese. Nalunk vervetel volt, szeklet mintat kellett leadni, illetve mellkas rontgent csinaltak. A vervetelen nem hallottam olyanrol, hogy barkinek is megtagadtak volna az alkalmassagit, nekem is tobb adat eltert a normalistol par szazalekkal, foleg a hugysav. Szekletmintanal a szalmonellat stb nezik, hogy tenyeszik-e, mellkas rontgennel a tbct szurik, megnezik a sziv meretet, aortaiv kirajzolodasat, ezen kivul semmi mast.

Ami viszont fontos, es az emberek 50% ezert nem kapott meg jelenleg sem teljes alkalmassagit, hogy az osszes gyerekkori oltasnak meg kell lennie, es van par, aminel idovel a vedettseg csokken, vagy teljesen elmulik. A Hepa-B oltas foleg az ilyen, nalunk nagyon sok embernek kell akar tobbszor is ujraoltatni magat. Tehat igazabol ez az egyetlen resz, amire tenyleg figyelnek.

2023. márc. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5, közel sem azonos.

Nálunk csak kikérdezték a kórtörténetet (hogy kellett-e x időnél frissebb labor, azt nem tudom, külön erre tuti, hogy nem csináltattam, és nem szokott szükség lenni rá, hogy csináltassak, szóval sanszos, hogy nem kellett). Tüdőszűrű kellett - ha az pozitív lett volna, az bukó lett volna.

2023. márc. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
#6, ertem, akkor elnezest
2023. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!