Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha diploma után újra jelentkez...

Ha diploma után újra jelentkezek egy BA alapszakra, a többletpontok miből adódnak össze?

Figyelt kérdés
Ha jeles diplomám van, az elvileg 400 pont. De nekem kb. 470 pontra lenne szükségem. Van egy felsőfokú nyelvvizsgám, és két tantárgyból csináltam emelt szintű érettségit, mindkettő jeles lett. A kérdésem az lenne, hogy a nyelvvizsga (40 pont) plusz egy emelt érettségi (50 pont) is beleszámít a többletpontokba? Tehát meglehet így a 490 pont is ?

2023. márc. 25. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet a pontszámítási módszereket mixelni. Vagy érettségi vagy diploma alapján számítanak pontot + többletpontok.
2023. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem, felső jól írja.
2023. márc. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor a középfokú és a felsőfokú nyelvvizsgát (40+28) számolhatják mindkettőt többletpontnak? Vagy csak egy nyelvvizsgát vesznek figyelembe?
2023. márc. 26. 07:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: Akárhány nyelvvizsgád lehet, nyelvvizsgákért összesen legfeljebb 40 többletpont adható. Ennélfogva ha a diploma alapján számoltatod a pontjaidat, 440 pontod lesz. Ha ez kevés, akkor az érettségik és a középiskolai eredmények és a többletpontok alapján próbálj 470 pontot elérni.
2023. márc. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jövőre felvételizel, akkor a szabályok teljesen másak és ez a nyelvvizsgára is vonatkozik. Intézményenként és szakonként kell megnézni a pontszámítást.
2023. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Többletpontok járnak az emelt érettségi miatt és a nyelvvizsga miatt is, tehát 400 (diploma) + 40 (felsőfokú nyelvvizsga) + 50 (emelt érettségi) = 490 pont.
2023. márc. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ha valaki a diploma alapján számíttatja a pontjait, az emelt szintű érettségikért nem jár többletpont.
2023. márc. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De nem mindegy, hogy milyen szakra készülsz tovább, mert hiába lesz összesen 440 pontod a diploma + nyelvvizsga miatt, az orvosira ez nem érvényes.
2023. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most jelentkeztél vagy jövőre fogsz?

Alapvetően azzal számolnak, ami neked kedvező, ezért ezen ne idegeskedj, majd ők tudják, melyik verziót veszik figyelembe. Intézménytől függ, milyen jogcímen mennyi pontot kapsz, így érdemes az egyetem honlapján tájékozódni. Én most átnéztem a legtöbb egyetemet, és sok helyen marad a rendszer (2024-ben is), ami eddig volt. Így pl. ha van két emelt érettségid és mindkettő 45%-nál jobb lett, akkor – ha az egyetem, amire jelentkezel, megtartotta az eddigi rendszert - mindkettőre megkapod a plusz ötven pontot, így kimaxoltad a 100 többletpontot. DE! Nem mindegy, hány százalékosak lettek a jeles emeltjeid. Ha pl. mindkettő 85% lett, akkor duplázással összesen 340 pontot kapsz, ehhez jön még a 100 pont, ami egyenlő 440-nel. Tehát ugyanott vagy, mintha a diplomádból számították volna ki a pontjaidat. Nyilván ha magasabb a %, akkor jobb lesz, és akkor ezzel a módszerrel számolnak neked.


És igen, ha a diplomádat veszik figyelembe, akkor nem számít, milyenek lettek az emeltjeid, így sajnos nem sokat tudsz tenni a pluszpontok érdekében, ha csak nem teszel még egy nyelvvizsgát egy másik nyelvből. Esetleg katonai szolgálattal tudsz még pontokat kapni, ha ez játszik. Melyik egyetemre/szakra mennél?

2023. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!