Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2020 orvosi egyetem jelentkezé...

2020 orvosi egyetem jelentkezés? Hogyan lesznek a többletpontok?

Figyelt kérdés

Első körben arra szeretém kérni a kedves segítő szándékú válaszolót, hogyha nincsenek biztos infói, akkor ne válaszoljon! Minden lehetőséget leírtam, és az már biztos, hogy 2020-ban kötelező lesz 1 emelt érettségi és egy b2-es vagy magasabb szintű nyelvvizsga, amikért NEM JÁR A PLUSSZ 50+28 pont, mivel kötelező. Csak az ezen felüliekre.

Ezt szeretném kijátszani, hogy jövőre is megkaphassam a plussz 100 pontot!



Sajnos idén sem kerültem be, 2 ponttal csúsztam le, viszont 2020-tól más lesz a felvételi eljárás.


Kötelező lesz egy emelt, illetve 1 nyelvvizsga, amikre nem jár plussz pont.


Tehát nekem van 2 emelt érettségim, biosz/kémia, 80/80%-kal, így van 420 pontom.


Jövőre viszont az egyik emeltem után nem kapom meg az 50 pontot, és az első nyelvvizsgám sem ér 28 pontot.


Jelenleg van így 370 pontom.


Mit tegyek?

A, -ha teszek egy 45% feletti emetet mondjuk tesiből, akkor azért megkapom a +50-et?


B, -vagy csak a fizika maradt, amit kér az iskola, és abból kéne egy 45% felettit letennem? Azért járna a plussz 50?


B/2- mindegy, hogy hány % lesz a fizika, csak legyen legalább kettes, hogy fel tudjak mutatni 3db emelt érettségit? Abból pedig kettőre (biosz/kémia) megkapom a max 100 pontot?



C, -tegyek bármilyen emelt érettségit, hogy kijátsszam a szabályt, az sem baj ha éppen kettes lesz? A lényeg, hogy legyen 3db? Mert az első kilövi a szabályt, amit bevezettek, hogy az elsőre nem adják meg a plussz 50 pontot, viszont ott a két emelt 80% osom amire megadják?



D, -nem jár 3 emelt érettségi után a 100 többletpont, szóval kezdjek el egy második idegennyevet, tegyek egy b2-es nyelvvizsgát 28 pontért? (Így még mindig hiányozna 22 pont a max 100-ból)


+1E, ezek mellett talán megpróbálom újra az emelt biológia érettségit, azon még talán tudok egy minimálisat javítani.



Melyik esetet válasszam? Elolvastam a változásokat, de nem annyira tiszta.


Főleg az érdekelne, hogy CSAK A FIZIKA EMELT után kapok +50 pontot, ha kapok, vagy EGYÉB EMELT érettségire is megadják?


Köszi!


2019. júl. 25. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Pár dolog nekem se tiszta, de amit tudok:


Csak azokért a tárgyakért jár(hat) a +50 többletpont, amiből a pontot számolod / beszámítható.

A te esetedben: két tárgyból van emelt érettségid, viszont ugye csak az egyikért jár a +50 pont (másodikért)


Továbbá feltétel egy B2 nyelvvizsga is. Azonban úgy tudom, hogy ha pl. neked már van egy B2-es nyelvvizsgád, akkor azzal le van tudva ez a kötelezettség, és ami ezen felül van, azért már jár a többletpont.


Megjelent nem rég egy dokumentum a neten, amelyben néhány kérdésre válaszolnak a pontszámítással kapcsolatban, többek között erre is kitérnek benne.


[link]

(8. kérdés)


Az, hogy mennyire hiteles a dokumentum, az már más kérdés..


Ha kettő B2 vizsgád van, az egyikkel teljesíted a követelményt, a másikért jár a +28 pont


Amit tudnék javasolni:


C1 nyelvvizsga +40 pontért (így sincs meg a 100 többletpontod)


Újraérettségizel valamelyik tárgyból, reménykedve abban, hogy jobb %-os eredményt érsz el.

2019. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ezeket én is így gondolom, viszont egy dolog érdekelne még akkor.


A követelmény azt írja, hogy kötelező a két emelt, biológiából és kémiából vagy fizikából!


Na most, ha nekem megvan 2, és teszek egy 45% feletti fizikát, akkor azért vajon járhat a plusz 50 pont?


Vagy nincs más esély, csak a nyelvvizsga?

2019. júl. 25. 17:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az úgy nem működik.
2019. júl. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fuuuuuh bszki nagyon kellett koncentraljak:"D

De jo h engem mar felvettek es soha nem kell kozepsulis pontokat szamolnom.


Am en is gondolkoztam h most az orvosival mi lesz igy mert a fizikadra nem jar +50 en ugy hallottam. Sztem leviszik majd az elozetest 360ra, szeptemberben kiderul!

2019. júl. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem emiatt biztos csökkenni fognak a pontok, de én a helyedben letennék egy felsőfokú nyelvvizsgát valamelyik nyelvből, az úgy plusz 40 pont.

2019. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!