Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi követelmény 2023-ban...

Érettségi követelmény 2023-ban az ,,OKJ"?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ha jól tudom már nincs kifejezetten OKJ. Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy tényleg érettségi kell ahhoz hogy beiratkozzak egy olyan szakra mint pl. villanyszerelő,festő,stb.?

2023. márc. 27. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell, elég a 8 ált.
2023. márc. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

változik. van, amihez pl 8 kell, 10 kell, 12évf.+érettségi kell. talán olyan is van, amihez nincs képzési előkövetelmény

Másik, pl amikor én jártam okj re, ami okj-k voltak, h a szakma neve 54gyel v 55tel kezdődik, azok emelt szintű szakmák voltak; lehet ahhoz kellett az érettségi

2023. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegyiknél már. Még a fodrász és kozmetikus szakács hasonló népszerű szakmáknál is amihez eddig nem kellett.

Eléggé szigorodott a rendszer.

Melyik szak érdekelne?

2023. márc. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most látom:

A festőnél nem,de a villanyszerelőnél igen követelmény az érettségi.

2023. márc. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. márc. 29. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:
4. Nem kell mindenhol a villanyszerelőnél sem!
2023. márc. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!