Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát ajánlanátok...

Milyen szakmát ajánlanátok humánosoknak (én is az vagyok)?

Figyelt kérdés

Persze olyanra gondolok, ahol viszonylag sokat keresnek.


Elsős gimis vagyok, és inkább a tanulós tantárgyak mennek jobban.

Járok külön matek tanárhoz, aki nagyon jól magyaráz, és mostanában 4-eseket írok matekból, viszont nem szeretnék magamra erőltetni egy reálos szakot, mivel tudom, hogy azt csak kínból csinálnám, nem szeretném úgysem.

Milyen szakmák vannak humán beállítottságú embereknek?

Pl.: jogász, de az nem nagyon vonz.

Osztálytársammal, aki a legjobb barátnőm is, beszélgettünk valamelyik nap, és azt mondta elképzelne bármilyen nővérnek, mert nekem jó személyiségem van, és ez igaz is, türelmes vagyok az emberekhez (legyen az baba, kisgyerek, idősebb ember, stb)

és a kicsiket is nagyon szeretem, szeretek velük játszani, beszélgetni az ő kis nyelvükön, meg annyira édesek. Persze az ellátási képesség is kell ehhez, hogy rendesen álljak a problémáikhoz.


2023. ápr. 1. 18:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul fogalmaztam a jogászos dolognál.

Ezt csak példának mondtam, de úgy értem, hogy ezen kívül mik vannak.

2023. ápr. 1. 18:19
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Pedig a jogásznál nincs jobb, ha szeretnéd elkerülni a matekot és a természettudományos tárgyakat. Lehet persze mást is tanulni, csak a megélhetés picit nehéz lesz a többi szakkal, inkább hobbinak tekinthetők.
2023. ápr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Aki 16+ évesen kezdte a gimit, nem hiszem hogy emberek gondjaival (legyen az jogi vagy egészségügyi) kéne foglalkoznia.
2023. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

Sajnálom, de a tapasztalatom az, hogy a humános osztályok afféle gyűjtőosztályok, ahol az évfolyam feketelevese meghúzódik, akik a munkát meg akarják úszni.


Jó lenne ismerni a te személyes habitusod; s azt, miben vagy erős, miben gyenge.


Ha csak megúszni akarod a munkát, akkor esetleg a körömépítés lehet pálya... A női hiúságra mindig lehet építeni, hisz a nők mindig pénzt fognak adni a saját maguk küllemére.


Tudom, a válaszom le lesz pontozva, de a keserű valóság ez...

2023. ápr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

#3: Mégis miért baj ha 9. osztály vége felé már 16 éves?

Én évvesztes voltam az oviban, márciusi születésű vagyok, ezért 9. osztály áprilisában már betöltöttem a 16-ot (és nem én voltam a legidősebb az osztályban). Általános iskolában és gimiben is végig kitűnő tanuló voltam és jelenleg orvosira járok. Tényleg nem értem, hogy a kora miatt miért kell kötözködni.


Kérdező: Így első olvasatra szerintem a gyógypedagógia neked való lenne, de sajnos ott a fizetés nem túl jó.

Humán vonalon tényleg a jogász a legkifizetődőbb, vagy esetleg ha a nyelvekhez van érzéked, akkor fordítóként még jól lehet keresni.

2023. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Hat humán teruleten viszonylag sokat keresni, nehez kerdes. Minden esetre egy angol német nyelvtudast azert biztonsag kedvéért elsajatitanek. Ha nem jön be a választás anyagi szempontból, ami humán területen könnyen lehetséges, akkor legalább ha 2 idegen nyelv jól megy akkor van esély bekerulni multicegekhez.
2023. ápr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Angolból meg németből is 5ös vagyok, de az angol jobban megy egy picivel.

Hát sajnos a nővérek sem keresnek olyan sokat, de van egy pár olyan lány, aki ovistársam volt, egészségügyi szakközépbe járnak, nem tudom pontosan minek készülnek, de az tény, hogy nekik sem megy jól a matek.

2023. ápr. 1. 19:36
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyébként hallottam olyanról, hogy adminisztrátor.

Nekik mit kell csinálni?

2023. ápr. 1. 19:37
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen adminisztrálni
2023. ápr. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nővérek bértablaja legalább fent van a neten, nézz utána avval legalább lehet kalkulálni, hogy mi várható. De mondjuk legalább az az EU-ban sztem egy keresett szakmának számít
2023. ápr. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!