Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a legjobb gimnázium...

Melyik a legjobb gimnázium sopronban ??? Nem pontosan az országos rangsor hanem a közösség, tanárok, osztályok és hogy humánosoknak melyik a legjobb kb majdnem 4- es átlaggal. (4 osztályos gimi érdekel de jöhetnek győri, szombathelyi gimik is.)

Figyelt kérdés

1. Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum


2. Széchenyi István Gimnázium


3. Eötvös József Evangélkius gimnázium, Egészségügyi Technikum és Művészeti Szakgimnázium (Gimnázium része érdekel)


4. Szent Orsolya Katolikus Gimnázium


Nem baj ha egyházi kézben van csak ne legyen túl vallásos



2020. dec. 29. 00:49
A kérdező szavazást indított:
Berzsenyi Dániel Evangélikus Gimnázium
Széchenyi István Gimnázium
Eötvös József Gimnázium
Szent Orsolya Katolikus gimnázium
16 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

“Nem baj, ha egyházi kézben van csak ne legyen túl vallásos...”

Most ez komoly? Szerinted az egyházi iskoláknak mégis mi a lényege? Ennyi ésszel, ilyen helyesírással, meg 4-es átlaggal nem javaslok gimnáziumot, főleg erőset nem.

Egyébként a Széchenyi a legerősebb, azt nem tudnád elvégezni, Eötvös a legkevésbé erős, azt még talán.

2020. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nyolc évig jártam a Berzsenyibe, egyáltalán nem mondom, hogy túl vallásos volt. Volt hittan és néha mise pl nagyobb egyházi ünnepek előtt de igazából jó volt. Sok töri tételt is átvettünk hittanon.

A humán mint modul vagy fakt nem tudom mennyire erős mert én biokémen voltam, az brutal volt 😅

A közösséget ti alakítjatok a tarsaitokkal. A tanárok 99%-a jó, sokan mentek az evfolyamunkbol orvosira, fogorvosira, mérnökire,jogra, gyogyszereszetire, pszichologiara illetve külföldi egyetemekre is páran.

Viszont a négyes átlag valószínű kevés lesz, egy kicsit feküdt rá és az alapok nagyon jól legyenek meg.

Egyébként a Széchenyi köztudottan nem humán beállítottságú gimi, viszont az a legerősebb. Ha szeretsz tanulni és hajlandó vagy nagyon ráfeküdni illetve vannak komoly egyetemi celjaid, akkor Széchenyi vagy Berzsenyi.

2020. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Heló.

Ha olyat keresel, ami nem túl vallásos, akkor bdeg, orsolya már ki is van lőve.

eötvös is egyházi, de nem tolják le annyira a torkodon, mint az előző kettőben.

a szig pedig inkább reálos-nyelvi iskola (nem véletlenül nincsen sima/humános osztály...), plusz négyes átlaggal az azért necces. (szigbe négyes átlag alatt egyszerűen nem hívnak be szóbelizni)

2021. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

(3-mas vagyok, elfelejtettem valamit hozzátenni)

szóval neked a bdeget vagy az eötvöst ajánlom, előbbit főként akkor, ha kosarazol.

2021. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom honnan veszi az előző, hogy a szigbe nincs humán osztály. Faktok vannak a Berzsenyibe is
2021. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a-c természettudományos, b-d nyelvi (d az nyelvi informatikai idéntől, előtte az lett a nyekes osztály)
2021. jan. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
El ne hidd az utolsó választ! Inkább egy online nyílt napot nézz meg, kérdezz hiteles forrásból!
2021. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

hallod? odajárok jelenleg, hadd tudjam már jobban...

a kilencedik évfolyamban a b osztályon kívül mindenkinek 1 nyelvtanja és 2 irodalma van, amiből rohadtul nem lesz humános osztály... (a b-ben 2 nyelvtan, 2 irodalom)

de tessék, ha nekem nem hiszel, itt vannak az órarendek: [link]


a D osztályban annyi az extra, hogy emelt nyelvi és informatikai innovatív osztály néven futnak, ami azt jelenti, hogy két nyelvet tanulnak, az elsőt (angol vagy német) heti 5 órában, a másodikat (az idei kilencedik évfolyamban angol, német vagy francia, de lehet spanyol vagy orosz is) heti 3 órában. Teszik mindezt gépekről Microsoft Teams és Onenote segítségével (gépen keresztül kapják a jegyzeteket, anyagokat, az iskolától kaptak egy speckó hibrid laptopot, amire kézzel is lehet írni)


idén azért van 9. E osztály, mert ők voltak az előző év nyelvi előkészítősei, de azt a tagozatot 2020-ban már nem indították el, helyette jött az emelt nyelvi és informatikai osztály.

2021. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kiegészíteném annyival, hogy spanyolt már tavaly sem lehetett választani második nyelvnek (óraadó csak a tanár és nem vesz fel újabb osztályt), és ha jól látom idén az orosz is kifut, de ez nem jelenti azt hogy nem hozzák vissza
2021. jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Berzsennyiiii

Én oda járok a matel tanár és a föci tanár nem vmi jó de amúgy kedvesek. Van áhítat hétfőnként 7:45-kor . Nekünk ofő azt modnta h első hónapba menjünk utána nem ,,kötelező " de jobban örül ha megyünk. Hittan tanár marha jó fej!!!!

2021. jan. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!