Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri orvos- és...

Szerintetek megéri orvos- és kórháztechnikai mérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés

Ebben az évben indít az Óbudai Egyetem orvos- és kórháztechnikai mérnök mesterképzést. Az lenne a kérdésem, hogy akik ebben a szférában dolgoznak mennyire látnak hasznosnak egy ilyen mesterképzést? Mennyire könnyen lehet vele munkát találni? Valamint milyen a megbecsülésük ezeknek a mérnököknek?


Jelenleg egy építészmérnök alapdiplomával rendelkezem, de váltani szeretnék, mivel a megbecsülése és a fizetés is elég siralmas. Ez az orvos- és kórháztechnikai msc valamint a műszaki menedzser msc között kellene döntenem. A műszaki menedzserre elég sok állás lehetőséget látok, de valamiért nekem mégis kicsit olyan fél diplomának tűnik, kicsit mérnök, kicsit gazdasági és nem annyira megbecsült. Míg ez azért elég speciális terület, nagyon szakosodva és pont ezért nem tudom milyenek a lehetőségek, viszont eléggé érdekel a téma.


Erről a képzésről lenne szó: [link]



2023. ápr. 5. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben első körben tájékoztatást kérnék a Óbudai Egyetemtől, hogy egyáltalán elfogadnak-e ebbe a mesterképzésbe belépéshez építészmérnöki alapdiplomát. Ez ugyanis alapvetően egy villamosmérnöki és informatikai jellegű képzés.
2023. ápr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem, igazából engem jobban a kórház technikai rész érdekelne(üzemeltetés,karbantartás, műszaki részek, stb) ahol szerintem releváns az építészmérnöki diploma, de lehetséges, hogy tévedek!


Köszi a választ.

2023. ápr. 5. 09:08
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed a "tanterv" ( [link] ) tudás-részét, ott mintegy mellékesen szerepel, hogy "Rendelkezik az egészségügyi intézmények műszaki üzemeltetésére, logisztikai és menedzsmentjére vonatkozó alapismeretekkel." - az elsődleges nem az, hanem ahogy #1 is írja, az informatikai-villamosmérnöki vonal. Ha el is fogadják az építészmérnöki diplomádat, valószínűleg számodra idegen lenne az anyag és nem éreznéd jól magad - nem azért, mert nem vagy elég okos, hanem azért, mert mondjuk egy EKG-jel feldolgozásához nincsenek meg a megfelelő előismereteid építészként.
2023. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Megertem, hogy keresed a váltás lehetőséget. Nem nagy cucc az epìtész-epìtő szakma.
2023. ápr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem az a gond, hogy nem nagy cucc mert igazából nagy cucc és szép szakma. Inkább a megbecsülése az ami zavar engem.

2023. ápr. 8. 16:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Inkább végezz el előbb egy villany BSc-t. Anélkül esélyed sincs.

Az orvostechnika az színtiszta jel/képfeldolgozás, elektronika, szabályzástechnika, beágyazott rendszerek és programozás.

2023. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jó akkor nagy cucc de nem megfizetett. Mondjuk kivitelezèsbe lehet keresni vele, de ami ott zajlik néha heti 50-60 órában ahhoz keveseknek van gyomra
2023. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezzel már teljesen egyetértek! :)
2023. ápr. 9. 10:26
 9/13 A kérdező kommentje:

Megkaptam a kreditelismerési eljárás eredményét és teljes kreditértékkel beszámítható az alapképzésem.


Nagyon ide húz a szívem, szerintetek bevállajam és elmerjem kezdeni ezzel az alapdiplomával? Mennyire befolyásolná ez a munkakeresést szerintetek ha elvégeztem?

2023. máj. 20. 19:36
 10/13 anonim ***** válasza:
"A szakirányú továbbképzésre az vehető fel, aki legalább alapképzésben (vagy a korábbi képzési rendszerben legalább főiskolai szintű képzésben) szerzett villamos-, gépész-, mechatronikai, vegyész-, építész-, építőmérnöki vagy mérnökinformatikus szakképzettséggel rendelkezik és elkötelezetten célja az, hogy az orvostechnikai interdiszciplináris képzettsége alapján összekötő szerepet tölthessen be az orvosok, ápolók és az egészségügyi gazdasági szakemberek, valamint a külső műszaki szakemberek közötti véleménycserében, a felmerülő igények és a megvalósítható műszaki feladatmegoldások egyeztetése és minőségi megoldása során."
2023. máj. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!