Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika szakon van lehetős...

Anglisztika szakon van lehetőségem egy másik nyelvet tanulni, hogy abból letegyek egy középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Jelenleg angol-magyar kéttannyalvű iskola 11es diákja vagyok, jövőre lesz meg az angol emelt szintű nyelvvizsgám. A második nyelvként az olaszt tanultam, de ebból nem terveztem éretségizni/nyelvvizsgát tenni, így nem is járok faktra, és óra közben sem kell nekünk figyelni emiatt, szóval ez a nyelv nekem teljesen kimaradt. Nagyon érdekel a tolmács es fordítói mesterszak képzés, de most tudtam meg, hogy oda kettő nyelvvizsga kell (egy emelt, egy közép), szóval nagyon szeretném tudni, hogy az anglisztika szakon lenne e lehetőségem különórák nélkül megtanulni egy másik nyelvet. Azt tudom, hogy a tolmács-fordító szakon csak mester képzés van, ezért gondolkodtam az anglisztikábán, plusz az kézen fekvő is lenne a kéttan után. Sajnos nagyon nem értek ehhez az egyetem témához, azt sem tudom mit hol keressek az oldalakon, úgyhogy jó lenne ha valaki konyhanyelven el tudná magyarázni, hogy megy ez. Előre is köszönöm a választ! :)

2023. ápr. 10. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Anglisztikás vagyok Szegeden (vagyis félig-meddig, a tárgyaim már megvannak, de a záróvizsgám még hiányzik). Van lehetőséged, a bölcsész szakokon kell úgynevezett minort választani. Ezt külső szemlélőként nehéz lehet megérteni, a minor gyakorlatilag egy második szak, amire külön jelentkezni kell általában az első év végén, és ha felvesznek, akkor azt tanulod, amit a rendes szakosok, csak persze kevesebb óraszámban, a tanterv is úgy van összeállítva a rendes szakodon, hogy a minort is beleszámítják. Ez nem tudom, mennyire érhető, ha nagyon nem az, akkor szólj és elmagyarázom egyszerűbben, ha tudom :D


A minor szóval teljesen ingyenes, beleépül az órarendedbe, azt viszont nem tudom, hogy milyen szintre hoz fel, mert én fordító-tolmácsra jártam, nem nyelvire. Ezen kívül pl. Szegeden az egyetemnek van nyelvi központja, ahol az egyetemisták ingyen járhatnak nyelvórára, ugyanúgy kell jelentkezni rá, mint a sima órákra, ugyanúgy van számonkérés stb. Ennek is érdemes utána nézni.


Remélem, azért nem lett túl nagy katyvasz, amit írtam :D Szívesen válaszolok, ha van még kérdésed.

2023. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!