Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pilóta képzésnél mik a követel...

Pilóta képzésnél mik a követelmények?

Figyelt kérdés

30 vagyok, van négy szakmám és érdekel a pilóta képzés. Nem végeztem egyetemet, érettségivel rendelkezem.

Úgy hallottam először hobbi pilótának lehet tanulni és megszerezni egy alapot, majd a következő szint a kereskedelmi pilóta képzés, egész a nagy gépekig.

Annyi kérdésem lenne hogy mennyire nehéz, mennyire kell hozzá nagy matematikai tudás? Illetve melyik iskolához érdemes mennyi tanulni? elsőnek csak hobbi szinten érdekelne, aztán meglátom a továbbiakat mennyire szeretnék belemélyülni. Hallottam még hogy be kel lépni valami klubba, milyen repülős klubok vannak?


2023. ápr. 15. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy legyen rá pénzed, mert drága hobbi és az egészségügyi alkalmasság.
2023. ápr. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az árakat én is látom. De mennyire elérhetetlen pilótaként dolgozni kenyérkeresési szinten? Mennyi idő lehet ez mire az ember eléri azt a szintet a nulláról hogy meg tudjon belőle élni? Mik a követelmények? Hogy kezdjek neki?
2023. ápr. 16. 12:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Inkább más vonalon csinálj céget, karriert, gazdagodj meg, és hobbiból repülj, mint Hadházy. (Ennek szükségleteiről, lehetőségeiről érdeklődj a hozzád közel eső repülőklubban.)

A nemzetközi politikában bekövetkezett változások eredményeképpen több tíz évig mérhetően lecsökken a civil légitársaságok teljesítménye. (Pl. a megemelt üzemanyag-költségek miatt.) Inkább leépítés jön, csökkentik a személyzetek létszámát.

A katonai repülés élénkül, de oda a korod miatt -legalábbis pilótaként-már nem kerülhetsz be.

Ajánlom még figyelmedbe a vitorlázórepülést, anyagilag elérhetőbb, mint a motoros gép.

A sima vagy motoros sárkányt nem ajánlom, túl sok halálos balesetéről tudok.

https://www.youtube.com/watch?v=mI-NpigrYD0

2023. ápr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hobbi szinten érdekel először, de elgondolkodtam munkalehetőségként is. Szép és érdekes szakmának tűnik. Tudsz esetleg ajánlani olyan klubot ahol érdemes érdeklődni? Látok pilóta képzéseket neten, de érdekelnének a tapasztalatok.

Ezek a leépítések nem tűnnek túl kecsegtetőnek, az a baj manapság már nem tudni mit éri meg csinálni. Mindenesetre a repülés egy régi álmom ami mostanában elkezdett foglalkoztatni. Még ha csak hobbi is maradna szívesen belevágnék.

2023. ápr. 16. 15:58
 5/6 anonim ***** válasza:

A netről nézd ki, melyik klub esik nagyon közel hozzád. Oda menj el. Kedvcsinálóul:

[link]

2023. ápr. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2023. ápr. 16. 16:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!