Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bölcsész diplomához milyen...

Bölcsész diplomához milyen gazdasági szakok illenek a legjobban?

Figyelt kérdés

Még középiskolában vagyok de az ELTE-BTK történelem (céljaim szerint legalább MA) szak mellé szeretnék még olyan diplomát aminek szimbiózisával meg is tudok élni.


Melyik gazdasági szakot érdemes választani, amivel ez működhet?

Melyik gazdasági szakot érdemes választani általában?



2023. ápr. 15. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kutató szeretnél lenni gazdaságtörténészként, akkor pénzügy vagy valamilyen elméletibb szakot, minden más esetben teljesen mindegy, ugyanis az üzleti, gazdasági állások esetén annyi hozzáadott értéke van egy történész diplomának, mintha néptáncolnál.

Ha rám hallgatsz, első körben végezz el egy gazdasági szakot, kezdj el dolgozni normális pénzért, és utána munka mellett levelezőn foglalkozz a törivel, ha ennyire érdekel.

2023. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Turizmus valamelyik ága működhet?
2023. ápr. 15. 16:12
 3/8 A kérdező kommentje:

A matekban a geometrián kívül eddig mindent meg tudtam oldani, nem tudom ez milyen pályákon lenne előny, mit tapasztaltatok.


Hajlandó vagyok gazdasági szakkal dolgozni csak nem tudom mit, kell e egyáltalán hozzá diploma stb.

2023. ápr. 15. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi gazdálkodás? Egyébként ez engem is érdekelne, én BTK-s szak (germanisztika) után most pénzügy és számvitel FOSZK-ra járok, de elég bizonytalan vagyok a jövőmmel kapcsolatban.
2023. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mármint van munkám most is (jelenleg sajnos nem a végzettségemhez kapcsolódó), csak nem tudom, mennyire leszek sikeres egy teljesen más területen.
2023. ápr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nincs sok pénzügyi vonzata a bölcsész érdeklődésnek :/
2023. ápr. 15. 19:41
 7/8 A kérdező kommentje:
a töri mellé egyébként választható fakultációnak a "közgazd. alapismeretek" is, de ez a pénzügyi dolog még képlékeny, nem tudom megérné-e ezt választani?
2023. ápr. 15. 19:42
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Turizmus valamelyik ága működhet?"

Ha turizmuson belül szeretnél elhelyezkedni, akkor nem árt, ha az adott vállalat mikrokörnyezetének történelmét ismered, de ehhez egy töri BA+MA-t elvégezni kicsit overkill lenne. Mintha azért végeznél el egy járműmérnöki szakot, hogy ki tudd cserélni az izzót a kocsidban.


"A matekban a geometrián kívül eddig mindent meg tudtam oldani, nem tudom ez milyen pályákon lenne előny, mit tapasztaltatok."

Gazdasági szakokon ez előny, ott semmilyen geometria nincs.



"Hajlandó vagyok gazdasági szakkal dolgozni csak nem tudom mit, kell e egyáltalán hozzá diploma stb."

Alapvetően nem mindegy, hogy a Morgan Stanley-nél szeretnél elemző lenni, vagy Kiss Manyika könyvelő mellett számviteli adatrögzítő. A gazdasági munkák jelentős hányadát végezheted elviekben szakirányú diploma nélkül is. A gond az, hogy relatíve sokan szereznek ilyen jellegű diplomát, így egy-egy pozícióra nagy tud lenni a túljelentkezés. Innentől viszont nem sokan fognak egy történészt választani, hiszen annak a betanítása sokkal hosszadalmasabb időt venne igénybe, hiszen minimális szakmai alapjai sincsenek.


"a töri mellé egyébként választható fakultációnak a "közgazd. alapismeretek" is, de ez a pénzügyi dolog még képlékeny, nem tudom megérné-e ezt választani?"

Kevesebb nem leszel tőle, de ha mindenképp a töris vonal érdekel, és ha a fene fenét eszik, akkor is elvégzed, továbbtanulás szempontjából felesleges.

2023. ápr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!