Mivel tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Már nagyon régi álmom, hogy színész legyek. Kiskoromtól kezdve elvarázsolt a színház. Szabadidőmben sokat olvasok,szavalókra járok(álltalában pozitív visszajelzéseket kapok), az iskolámban színjátszós vagyok, magánénekre is járok zeneiskolába. Szóval tényleg igyekszem mindent megtenni azért, hogy felvegyenek az SZFE-re, vagy Kaposvárra, de az a baj, hogy ez egy nagy lutri ilyen szempontból. Két év múlva érettségizek, szóval időm mint a tenger még addig, de ki kellene találnom egy b tervet, ha mégsem jönne be. Idén kellett fakultációt választani és én Töri, Magyarra megyek jövőre. Nem tudom ezzel milyen irányba induljak, ha nem jön be a színészet. Biosz, Kémia teljesen kilőve nálam, ahogyan a nyelvek is, ezek közül egyik sem az erősségem. Bár a nyelveket legalább nem utálom ;D


Ti mit gonoltok/ajánlotok?


Nagyon nem tudom még, hogy mivel szeretnék foglalkozni...


A segítségeteket előre is köszönöm!



2023. ápr. 15. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Legfeljebb elmehetsz tanárnak, bár az nem túl jövedelmező dolog.
2023. ápr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen én is erre gondoltam, bár tényleg nem érné meg. Annyira nem bírom a "gyerekeket" az osztálytársaimon is látom, hogy ezeket a tantárgyakat mennyire utálják és ezért megbélyegzik a tanárt. Erre pedig nekem nem sok kedvem lenne :///


Köszi, hogy ilyen hamar válasszoltál!

2023. ápr. 15. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Na, azért ne csüggedj, nem olyan gonoszak ám a gyerekek, főleg ha te vagy a tanár. Így hatalmad lehet felettük.:D Egyébként 2 barátom is jövőre végzi el az egyetemet, mint középiskolai tanár, és én abszolút a lelkesedést látom rajtuk, ezt nehezen is értem meg.:D
2023. ápr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Töri-magyarral a legjobb lehetőséged a jog, de ha nem érdekel ez az irány, akkor szenvedés lesz elvégezni (mint egyébként minden mást). Szerintem ha elsőre nem is vesznek fel az SZFE-re, akkor se add fel, próbáld meg újra 1 év múlva, addig pedig dolgozz.
2023. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az SZFE-n nemcsak színész szak indul. Ha teljesen reménytelennek érzed, hogy színésznek felvegyenek, jelentkezhetsz például oda dramaturgnak is, és így is a színház világában maradhatsz. Egy további lehetőség a Pannon Egyetemen dráma- és színházismeret tanár - magyartanár szakpárra menni, vagy a magyar alapszak elvégzése után ugyanott a színháztudomány mesterképzésre menni.
2023. ápr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!