Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szakmában dolgozzak, vagy...

Barthadorian kérdése:

Szakmában dolgozzak, vagy tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok, olyan problémába ütköztem, hogy frissen végeztem Ipari gépész szakmábab, és kapta állás lehetőséget (Arconic) mint karbantartó 285 ezer bruttó bér csak délelőtt. A másik problem meg az, hogy én leakarnám tenni az érettségit, és gépészmérnöknek menni, vagy ha az nem jönne össze akkor egy technikusit letenni.

De testvérem érvelt egy olyannal, hogy ha most elkezdek dolgozni akkor tudnék felvenni kb 5 évre hitelt, és 23-24 éves koromra lehetne egy házam akár, vagy bármim. De ha elkezdenék tovább tanulni akkor kb 23-24 éves koromra végezni (ha nem hagyok 1 évet sem és nem bukok) és aekkor tudnék elkezdeni dolgozni, nem pedig lenne már mindenem.

Szóval most dolgozzak vagy sem, és tanuljak inkább tovább? ha lehetne egy egyszerű érvelést is írjatok hozzá, vagy hosszú érvelést.

Kérem azokat akik nem építő jellegű választ adnak, azok mellőzzék a válasz adást, akik segítenek nekem azoknak megköszönöm szépen, előre is!

F/17


2018. jún. 11. 07:49
 1/1 anonim ***** válasza:
dolgozz, maradj a szakmánál. nagyon nem éri meg tovább tanulni abban az országban, sokkal többet érsz egy jó szakmával. első öt évben még orvosként se keresnél annyit kb
2018. jún. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!