Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes pszichológiára mennem...

Érdemes pszichológiára mennem szociális szorongással?

Figyelt kérdés
Gimis vagyok, a pszichológia mindig érdekelt, szívesen tanulnám, viszont a szociális szorongásom miatt nem tudom, elmerjek -e menni erre a szakra. Egyrészt megpróbálnám, mert kiléphetnék a komfortzónámból, fejleszthetném magam, másrészt viszont ugye egy pszichológusnak sokat kell beszélni, emberekkel foglalkozni, és habár ez még csak 5+ év múlva lenne hogy én elkezdjek dolgozni (tehát addig még akár változhatnék is), nem tudom érdemes -e így egyáltalán belevágnom. Bármilyen tanács, vélemény ezzel kapcsolatban?

2023. ápr. 23. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
A szociális fóbia pszichoterápiával és gyógyszerekkel is jó eredményekkel kezelhető, gyógyítható. Már az egyetem elejétől járhatsz kezelésre, akkor még végképp nem késő. Úgyhogy ez ne tántorítson vissza.
2023. ápr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Alapból érdemes lehet, de azt ne várd, hogy az egyetemen tanultak megoldják a problémáidat. Én többeken láttam, hogy legalább részben a saját nehézségeik miatt mentek pszichóra azt gondolva, hogy majd biztos tanulnak módszereket pl. a depressziójuk leküzdésére, aminek sosincs jó vége. Illetve az egyetem olyanokból is elő tud hozni szorongást, akiknek addig nem volt ilyen jellegű problémája, a korábbi "érintettekről" nem is beszélve. Szóval nem tudom pontosan, mikor felvételizel, de úgy tűnik, van még egy kis időd, hogy dolgozz magadon. Ha valóban szociális szorongásod van, akkor lehetőleg szakember segítségével. Viszont ne úgy állj hozzá, hogy még X év, mire befejeznéd a pszichológia mesterképzést, úgyhogy addig ráérsz foglalkozni a problémáiddal, mert ennek minél előbb neki kéne állni. Mivel még a közoktatásban tanulsz, mehetsz akár a helyi pedagógiai szakszolgálathoz (ingyen, bár így év vége felé már nem annyira érdemes bejelentkezni, majd augusztus-szeptember környékén) vagy akár magánban is kereshetsz pszichológust, ha még nem jársz sehova. Ha ez a szak a célod, akkor azért tenni kell, esetedben nem csak úgy, hogy jól érettségizel meg hasonlók, hanem a szorongásoddal is muszáj kezdeni valamit. Sok sikert! :)
2023. ápr. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Az első jól mondja. A szorongás egy betegség, amit sikeresen lehet kezelni, csak erőt kell venned magadon, és elmenni pszichiáter szakorvoshoz. Gimisként nem fog gyógyszert írni, hiszen gyerek vagy még. Pszichoterápiát fog javasolni nagy valószínűséggel. A terápiában szakemberrel tudod enyhíteni (ha olyan az idegrendszered, akkor megszüntetni) a problémáid.


Egészséges ember nem szorong mindennapi dolgokon. Én már csak tudom, mert így nőttem fel. Elmentem orvoshoz, és mintha kicseréltek volna.

2023. ápr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

"Gimisként nem fog gyógyszert írni, hiszen gyerek vagy még."

Gimisnek is írhatnak fel gyógyszert erős szorongás esetén, terápia mellett, persze.

2023. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Írhatnak, igen. De a szociális szorongás nem egy annyira erős szorongás. Ezt terápiával szokás kezdeni, aztán ha nem használ/nem elég, akkor írnak SSRI-t. A kérdező ráadásul írta is, hogy kilépne a komfortzónából, szóval valamennyire azért tudatosan felül tudja írni a szorongását. Kényszerbetegségre, pánikbetegségre, PTSD-re írnak gimiseknek is kérdés nélkül gyógyszert. Azokon csak terápia nem segít.
2023. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez ne tartson vissza, ha ez a szak érdekel.

Illetve attól, hogy pszichológiát végzel, még nem feltétlen kell kliensekkel foglalkozni, más irányba is elmehetsz, ha akarsz.

2023. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Érdemes, de előtte próbálj meg te is szakemberrel beszélni.

Aztán, ha tényleg te is ezt az utat választod legalább látod, hogy aki majd 1x hozzád fordul milyen utat jár be...


(Hogy döntöttél azóta?)

2023. aug. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!