Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az Asperger és a szociális...

Az Asperger és a szociális szorongás között mik a legfőbb különbségek?

Figyelt kérdés

Jelenleg épp az autizmus-diagnózisom felállításán dolgozok egy szakemberrel, viszont mivel gyerekként nem voltak autisztikus tünetek (olyanok elmondása szerint akik akkor ismertek, pl család) ezért vélhetően nem vagyok autista.


A szociális szorongás és a beilleszkedési problémák viszont nagyon erősen megvannak, meg most felnőttként más tipikus autista dolgok is.



2022. júl. 8. 14:52
 1/1 anonim ***** válasza:
99%
Ne adj a rokonok véleményére. A legtöbben azt sem tudják mi az autizmus, nemhogy még fel is ismerjék. Főleg az elavult, megcáfolható szakirodalom alapján nem fogja felismerni, csak a tipikus tankönyvi eseteket. Én például magasan funkcionáló autista nő vagyok. Ha a családomon múlna, még mindig nem lenne diagnózisom. Szégyenből és féltésből képesek letagadni ezt-azt, ráadásul arra sem emlékeznek a szüleim mit ebédeltek tegnap előtt, nemhogy milyen voltam 30 éve. Egyébként tartottam a szemkontaktust, időben beszéltem, voltak érzelmeim. És ezzel nemcsak én vagyok így az autisták közül
2022. júl. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!