Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen tényleg fontosabb a...

Egyetemen tényleg fontosabb a tanulásnál, hogy ki milyen kapcsolatokat tud építeni?

Figyelt kérdés
Jövőre kezdem az egyetemet és nagyon nehezen megy a kapcsolatépítés. Nem tudok komplett kapcsolatrendszert létrehozni pár nap alatt, nekem hónapokra vagy akár évekre van szükségem, mire teljesen megnyílok. Középiskola első időszaka sem volt könnyű emiatt, és most is tartok tőle.

2023. ápr. 23. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak az egyetemen fontos, hanem az életben mindennél fontosabb a minőségi kapcsolatok építése. Az egész életünket kapcsolatokon keresztül éljük. Nem kivétel ez alól az egyetem sem.
2023. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Egyáltalán nem igaz, mivel én szakelső voltam az egyetemen semmi szükségem nem volt kapcsolatokra a tanulmányaimat illetően, persze nagyon népszerű egyén vagyok de rendre én segítettem másoknak akik a baráti körömbe tartoztak hiszen én voltam a legokosabb. De ha nem építek ki semmilyen kapcsolatot akkor is lehozom simán az egyetemet 4,9-es átlag felett (orvosi egyetem)
2023. ápr. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó néhány csoporttársam volt, aki teljesen elszigetelten, senkivel nem barátkozva járta végig az egyetemet. Úgyhogy végig lehet csinálni kapcsolatok nélkül is, de kicsit azért úgy nehezebb. Később pedig az adott pályától függ, hogy mennyire fontosak a kapcsolatok. Vannak pályák, amelyeken enélkül nemigen rúgsz labdába, s vannak pályák, ahol magányos farkasként is kiválóan lehet érvényesülni.
2023. ápr. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi networking túl van hype-olva. Van, akinek szerencséje van, és kialakul egy-két nagyon jó barátsága. Meg van, aki megtalálja a szerelmét, házastársát. De ennyi.


99%-ban semmit sem ér az egyetemi networking, főleg Magyarországon. HA sikerül bekerülnöd egy olyan zárt klubba, mint például egy szakkollégium, akkor ott esetleg kialakulhatnak nagyon komoly kapcsolatok (ld. például Orbán és bandája), de a legtöbb ember nem tud ezzel élni.


Csak az egyéni tanulás, teljesítmény számít; meg a tudás amit felszedsz.

2023. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem főként barátságokra gondoltam, hanem "munkakapcsolatokra", amik később, a munka világában hasznosak lehetnek.
2023. jún. 12. 09:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jóformán jelentéktelen, kivel jártál együtt egyetemre. Nem fognak segíteni később se semmit, és te se fogsz segíteni másoknak csak azért, mert együtt jártatok. Ez Magyarország.
2023. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az egyetemi barátságok a lényeg, hanem amit az élet egyéb területéről szedsz össze. Pl jogászként nem biztos, hogy szükséged van egy csomó másik jogászra, viszont ha megismersz máshol egy jólmenő vállalkozót, aki nonstop ellàt munkával, akkor egy biztos megélhetést teremthet, hogy a jogásza lehetsz.

Ugyanígy más szakokon: minél diverzebb, sokoldalúbb kapcsolati tőkét tudsz kamatoztatni, amit jó eséllyel nem a szaktársaidból tevődik össze.

A szaktàrsak arra jók, hogy ellátnak jegyzettel és elmondják, melyik tanárt kerüld el vizsgán.

2023. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!