Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem és szak váltással...

Egyetem és szak váltással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyankor mi a teendő, ha most vagyok elsőéves, állami támogatottságon, azonban nagyon nem tetszik a szak és újra fogok jelentkezni, levelezőre és más szakra. Ebben a félévben, tehát első félévben nem lesz meg a 30 kredit, mivel 5 vizsgából 3-ra mentem el es a maradék kettőt már hagyom, a biztos valtas végett. Mi a teendő ilyenkor, ki kell iratkozni? Tegyem magam passzívra? Vagy mi a legjobb döntés egyetem es szak valtas előtt ebben az esetben, hogy ne bukjam a másik szakon az állami támogatottságot?


Köszi előre is!



2023. jan. 14. 05:37
 1/1 anonim ***** válasza:
89%
Akár már most kiiratkozol, akár passzív félévre mész, és csak nyáron iratkozol ki, lényegében mindegy, mert nem keletkezik visszfizetési kötelezettséged, ha csak egy aktív félévet tanultál államin. Ha ezután sikeresen felvételizel egy másik szakon államis levelezőre, akkor természetesen tanulhatsz államin, ezt a lehetőséget nem bukod el (csak eggyel kevesebb államis féléved marad).
2023. jan. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!