Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges technikumból...

Lehetséges technikumból gimnáziumba át iratkozni év kiesés nélkül?

Figyelt kérdés

Tavaly óta bevetették ezt az ágazati vizsgát ahol az első 2 év anyagából kell vizsgát tenni, mind elméleti, mind gyakorlati részből. A helyzet az, hogy amit tanulok szakma rájöttem hogy egyáltalán nem érdekel, és ha el is végzem akkor se fogok ebben dolgozni. Ezért is érzem úgy hogy az ágazati vizsga bukó lesz. Mivel nekem az a lényeg hogy le rakjam legalább az érettségit és lehetőleg ne kelljen újra 9-ik osztálytól kezdeni, arra gondoltam hogy át lehet-e iratkozni gimnáziumba ágazati bukás esetén? Oké hogy sok olyan tantárgy és dolog kimarad a technikumba ami gimibe van, de az érettségi tantárgyakból eléggé jól állok (mind 4-es). Azt is hallottam hogy valami féle vizsgát kell tenni ez esetben. Viszont ha jól állok az érettségi tantárgyakból akkor minek kellene ezt megírni? Illetve olyan tantárgyakból nem tudok vizsgát írni amit nem tanulunk (biosz, földrajz stb)

Szóval remélem erre van egy jó megoldás



2023. ápr. 23. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha találsz olyan gimnáziumot ami hajlandó átvenni és megszervezni az osztályozó vizsgáidat (biosz, kémia, földrajz, fizika, ének, rajz, második idegen nyelv) akkor talán átvesznek. Elitgimikben ne reménykedj.

Egy gyenge technikumban a matek négyes nem biztos hogy elég egy gimiben.

2023. ápr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 16, menj estire
2023. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én is így vagyok ezzel, nekem is idén lesz ágazi vizsga, amióta odajárok a szakmát amit tanulni kell utálom. Ha gimnáziumba átiratkozol akkor sajnos előről kell kezdened az egészet.
2023. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Iskolafüggő. Van olyan gimnázium, ami biztos átvesz minden további nélkül, de ott sincs minőségi oktatás. Van olyan, ami

szigorú osztályozóvizsga ellenében átvesz évismétlés nélkül.

De egy középerős gimnázium szinte biztos, hogy csak évismétléssel vesz át.

2023. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ha elmúltál 16, menj estire"

Én egy 16 éves gyereknek nem jagyon ajánlanám az estit. Persze, végső esetre jó az is, de tényleg csak akkor, ha minden kötél szakad.

De az esti dolgozó felnőtteknek lettek kitatálva, akik javarészt 30-50 év közöttiek.

2023. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"felnőtteknek lettek kitatálva, akik javarészt 30-50 év közöttiek"

Van köztük sok fiatalabb is.

2023. ápr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Viszont azt nem értem hogy az osztályozói vizsga hogyan néz ki. Olyan tantárgyakból kell vizsgáznom amiket nem tanulok már 2 éve?
2023. ápr. 27. 22:38
 8/9 anonim ***** válasza:

"Azt is hallottam hogy valami féle vizsgát kell tenni ez esetben. Viszont ha jól állok az érettségi tantárgyakból akkor minek kellene ezt megírni? Illetve olyan tantárgyakból nem tudok vizsgát írni amit nem tanulunk (biosz, földrajz stb)"

Hát igen, ha a gimiben van biosz meg földrajz meg stb., és te meg nem akarsz újra 9.-es lenni, akkor ezekből kell a vizsga, hogy kiderüljön, képes leszel-e bekapcsolódni egy felsőbb évfolyamba - vagy ha nem, akkor mégiscsak 9.-es lehetsz csak. Hogy melyik tantárgyból pontosan mit kell tudni a vizsgára, azt az tudja megmondani, aki összeállítja, vagyis a gimi szaktanára, tőle kell érdeklődni.

2023. ápr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az érettségi tárgyakból meg azért lehet szükség vizsgára, mert minden iskolában mást és mást jelent egy négyes vagy egy akárhányas, tehát az így nekik nem elég infó, hogy "jól állsz", ennél pontosabban akarják tudni, hogy mire is kaptad a négyeseket.
2023. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!