Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nehéz sok év kiesés...

Nagyon nehéz sok év kiesés után elvégezni az igazságügyi igazgatási szakot levelezőn?

Figyelt kérdés
Debrecent választanám. Azért írom ki ezt a kérdést, mert annak idején dgy 'jóindulatú' joghallgató ismerősöm azt mondta, hogy az érettségi semmi az egyetemhez képest. Mindig is jó tanuló voltam. Nem munka mellett végezném.
2019. nov. 11. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van, hogy az érettségi semmi az egyetemhez képest.


Ha évek teltek el, akkor nehéz lesz visszarázódni a tanuláshoz, ez biztos. De ha levelezőre mész, és nem csinálsz mellette semmit, bőven lesz időd tanulni. Az, hogy jó tanuló voltál, nem feltétlenül jelenti azt, hogy neked való az egyetem, vagy hogy bírni fogod. Ez nem rosszindulat, hanem tény. Nekem is van ismerősöm, aki jó tanuló volt mindig is, de otthagyta az egyetemet, mert nem ment neki. Ha szorgalmas vagy és tényleg érdekel amit tanulsz, és az eszed is meg van hozzá, akkor ki kell próbálni. De ott már nem fogják úgy a kezed mint a gimnáziumban, sokkal önállóbbnak kell lenni.

2019. nov. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Elég szorgalmas vagyok, és úgy gondolom, hogy az eszem is megvan hozzá. Valamint mindig is érdekelt a jog. Mivel kell egy emelt szintű érettségi, azt leteszem, és egy nagyon kicsit közeledek a visszarázódás felé.
2019. nov. 11. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!