Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri angol vagy töri tanárna...

Megéri angol vagy töri tanárnak menni?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam, hogy milyen irányba mennék tovább és nagyon szívesen tanulnék középiskolai tanárnak. Tudom, hogy jelenleg nagyon rossz a tanárok helyzete, de engem ez a szakma az ami tényleg vonz. Minek érné meg jobban tanulni angol tanárnak vagy törinek? Megérné, ha külföldre kimennék tanulni, majd dolgozni? Milyen szakot kell elvégezni, ahhoz hogy ebben a szakmában dolgozhassak? Melyik egyetemken lehet tanulni?

Köszönöm előre is a válaszokat :)))



2023. ápr. 26. 17:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem
2023. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Külföldön nem hiszem, hogy tudnál angolt tanítani hacsak nincs valami másik nyelvből is felsőfokod. Magyar történelemmel se sokat tudnál ott kezdeni.

Belföldön meg nem éri meg, hacsak nem akarsz éhbérért heti 50 órákat dolgozni.

2023. ápr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 NTBS ***** válasza:
74%
Nem igazán.
2023. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem
2023. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
A pedagógusképzés jelenleg kétszakos. Így tehát lehetsz angol-történelem szakos tanár, s ezzel a dilemmád meg is oldódik.
2023. ápr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos épp az angol-történelem szakpár az, amellyel külföldön tanárként elég nehéz érvényesülni. Ezzel a szakpárral csak itthon érvényesülhetsz. Ha viszont választanál egy természettudományos szakot az angol vagy a történelem helyett, akkor a célország folyékony nyelvtudása mellett jó eséllyel pályázhatnál külföldi tanári állásokra az EU-ban. Természettudomány szakos tanárokból szinte mindenütt hiány van.
2023. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%
Angol tanárnak születni kell, csak úgy megy...
2023. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Jelenleg semmilyen tanárnak menni nem éri meg. Sem erkölcsileg, sem anyagilag. A rendszer egyre rosszabb. Aki teheti, inkább elhagyja a pályát. Sajnos.
2023. ápr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Ha jó vagy angolból és kulfoldin tanulsz, az angol szakirány működhet. Akár magántanár is lehetsz (ha tényleg jó vagy).
2023. ápr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem éri meg. Egyébként nem kéne választanod, hogy angol vagy töri tanár legyél, mert szakpárt kell választani tanárin, így választhatnád az angol-történelmet. Érettségi után angol-történelem osztatlan tanárira kellene menned, ha ezt szeretnéd tanulni.

Egyébként nem javaslom, én is tanárin voltam (az egyik szakom angol volt), fél év után otthagytam és rengeteg csoporttársam volt ezzel így, sokan előbb hagyták ott, de később is nagy a lemorzsolódás, nem véletlenül.

2023. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!