Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri anyanyelvű nyelvtanárho...

Megéri anyanyelvű nyelvtanárhoz menni? Tényleg jobb? Milyen szempontból jobb ilyen tanárnál tanulni, mint egy magyarnál?

Figyelt kérdés

2017. dec. 1. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri. Én jártam magyarhoz aki angol tanár volt, simán megértettem amit mond. Aztán kimentem külföldre és sok mindent nem értettem, és akkor esett le, mennyire más tud lenni ugyanaz a nyelv.

Sokkal jobban rákényszerülsz a nyelvhasználatra. Ha nem értesz valamit, angolul fogja elmagyarázni.

Én is anyanyelvűhöz fogok járni angolból a felsőfok miatt, csak előbb elmegyek egy magyarhoz egy nyelvtani rendszerező okán.

2017. dec. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van ertelme, ha amugy valamennyire kepes tanitani is vagy te mar tudsz azert kb kozepfokon, hogy erdemes legyen beszelgetned vele akkor is, ha nem tud jol magyarazni.
2017. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Első kettő jól meghatározta, az anyanyelvű a beszédgyakorlásra jó, bonyolultabb kérdésekre a válasza az lesz, hogy szerintem így is jó, meg úgy is - kivéve, ha valóban tanár, tehát szakképzett oktató, és már van neki oktatási gyakorlata is kimondottan magyar tanítványokkal. Akkor magyaráz is, csak nagy pazarlás arra használni. :)
2017. dec. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban van tanári végzettsége az anyanyelvéről, akkor érdemes. A kiejtés, a szófordulatok, és alapból az, hogy nem patika nyelvkönyvi nyelvet beszél, nagyon hasznosak a valódi nyelvhasználat szempontjából. Viszont ha nincs ilyen végzettsége, nem feltétlenül éri meg, kivéve, ha csak a beszédet gyakorolnátok.
2017. dec. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!