Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Discalculiával milyen szakot...

Nariakira kérdése:

Discalculiával milyen szakot ajánlanàtok ha főiskolán vagy egyetemen szeretnék tovább tanulni? Érdekel a politológia de ott a közgazdaságtan miatt kell a matek. Filozófiâra gondoltam mert imádom a filozófiàt plusz megfelelne a későbbi célokhoz is

Figyelt kérdés
Elsősorban gyakorlati,kultúráltan és nem bunkón vagy lenézően megfogalmazott vàlaszokat szeretnék kapni. Díszes egyetemi hallgatók tapasztalatait is szívesen fogadnám. Minden hasznos tanàcsot, véleményt előre is hálásan köszönök !

2023. ápr. 30. 09:09
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Egyik volt osztálytársam most van politológián, szerinte nem vészes a matek, bár ő jobb képességű volt belőle. Függvényleolvasás, egyszerűbb középsulis matekot említett amikor utoljára beszéltem vele, de mivel nem ismerem a betegségedet, nem tudom, hogy neked ez mennyire nehéz.

Ha filozófiát szeretnél választani, szerintem az egy jó döntés, főleg ha szereted is. Talán még magyartanár (bár ahhoz eléggé vakmerőnek kell lenni), vagy nyelvi szakokat tudnék ajánlani, ott szerintem nem kell egyáltalán matekozni és nem akadályozna a betegséged a tanulásában.

2023. ápr. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ok, hogy diszkalkuliád van, de fel is mentettek belőle? Illetve alapból mennyire ment a matematika?

A közhiedelemmel ellentétben a diszkalkuliának nem kellene kizárnia, hogy megtanuld valamilyen szinten a matematikát.


Mit szeretnél a filozófiával kezdeni?

2023. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzá szólásod. Sajnos nálam igazoltan van discalculia ami nehézséget okoz a matematika minden területén,annó fejlesztő gyógypedagógushoz jártam de nem sok értelme volt mivel nehezen tanultam de hamar felejtettem. Nehezen tudom követni a matematika szabàlyait, a kalkulációs problémák, szabály követés, fejben osztás, szorzás stb. Egyébként átlagosan jó tanuló voltam négyes ötös jegyeim voltak csak a matek nem ment soha sem . Bioszból 1 pont híján majdnem meglett az 5-ös biosz érettségi, pedig az is reàl tantárgy.
2023. ápr. 30. 09:23
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, matek felmentésem volt , azért múlt időben mert 2019-ben érettségiztem. Mindig szerettem volna tovább tanulni egyetemre vagy főiskolára szóval ez nálam egy régi nagy álom. Kérdéses hogy lesz e belőle valami. A filozófia nekem egy nagy szerelem, gyerekkorom óta szeretem, talán volna esély rá hogy Magyarországon a politikában valahol elhelyezkedjek, ahhoz azért kell legalább egy alap diploma úgy gondolom. A politikai is nagyon érdekel de nem a hatalom meg a meggazdagodás miatt.
2023. ápr. 30. 09:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De hogyan képzeled el az utat a filozófia diplomától a politikában való elhelyezkedésig? Illetve hol helyezkednél el, ha a hatalom nem érdekel?
2023. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jelenleg is pàrttag vagyok, előtte évekig voltam aktivista. A pàrtomon belül szeretnék valamilyen formában dolgozni majd egyszer főàllásban. A pàrtban most is tàmogatnának ha indulnék mondjuk önkormányzati képviselőnek, mondjuk ahhoz pl. nem követelmény a diploma.
2023. ápr. 30. 09:40
 7/7 anonim ***** válasza:
6%
Szorzótáblát megjegyezted? Mert ha igen, akkor az általad leírtaknak menniük kell. Számegyenest el tudsz képzelni? Esetleg az ujjaidat, vagy egy szorobánt?
2023. máj. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!