Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alkalmazott közgazdaságtan...

Alkalmazott közgazdaságtan alapszakról milyen mesterképzésekre lehet továbbmenni? Alkalmazott matematika msc-re lehet menni onnan?

Figyelt kérdés
Illetve az alkalmazott matematika msc és a biztositas penzugy matematika mennyivel nehezebb mnt az alk.közgáz bsc?

2022. nov. 18. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Alk. matekra nem lehet. BPM-re lehet, de oda is matek alapszakról ajánlott, ahogy az alk. matekra is. Mindkettő SOKKAL nehezebb, mint az alk. közgáz.
2022. nov. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Legyél közigazgatás-szervező, barátom!
2022. nov. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Lehet alkmatra menni, miért ne lehetne? Nekem is van alkalmazott közgazdász évfolyamtársam... Ne beszéljünk már hülyeségeket.
2022. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

#3. Alk. matek MSc bemeneti követelmények:


"4.2. A 9.3. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető: a természettudomány, a műszaki, az informatika képzési területek alapképzési szakjai, a gazdaságtudományok képzési terület gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés alapképzési szakja."


Oké, akkor nem mondom, hogy kizárt alk. közgázról odamenni, de arra nem árt az első évtől tudatosan készülni és a kötelező tanterven felül minél több matekot teljesíteni választható tárgyként, és jó eséllyel még így is "sok" alapszakos matekot elő fornak írni az MSc első évére. Merthogy teljes kreditérték beszámítással nem fogják elfogadni, az meg kapásból elég nagy szívás. Közel sem lesz tehát így sima menet, míg matek alapszakkal ez a szarakodás nincs, és sokkal könnyebben el is lehet azután végezni.


Egy szó mint száz, kedves kérdező: matek BSc-re menj, ha még most fogsz jelentkezni, aztán majd kitalálod, hogy alk. matek vagy BPM mesterre mennél, egyikkel sem lősz mellé. Alk. közgáz BSc-vel már némileg korlátozottabbak a lehetőségek, de azért az sem egy rossz alapszak persze.

2022. nov. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%
Felsoroltad az egyenes bemeneteket. Semmit sem jelentenek. Alkmaton az első félévben ha matekról mész, szabválokat kell teljesítened, ha nem, akkor pedig a hiányzó krediteket a bevezető matekos tárgyakkal. Nálunk egy matematikus bsc-s van, mindenki közgazdász vagy mérnökinformatikus. Nincs semmilyen szívás, a matekosok sima matek mscre mennek inkább. Itt a matek diplomás inkább a kivétel, mint a szabály.
2022. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#5. Az egyenes bemenet egyedül a matek BSc igazából (csak azt már nem másoltam ide a Felviről, mert evidens), de értem, amit mondasz. És ez esetben köszönöm a kiegészítéseket, úgy tűnik, valóban nem voltam teljesen képben, illetve az infóim már pár évesek, nem ártott már egy update. Bocs és kösz még egyszer!
2022. nov. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#5 Akik gazdasági háttértudással mennek alkmatra mennyire tudják tartani a lépést, azért megiscsak azt gondolom, hogy egy gazdasagi szak sokkal kevesbe kemeny, de hogy azert nem hullanak e ki?



Nagyon szépen köszi az eddigi kimerítő válaszokért! :)

2022. nov. 19. 22:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyes igazából, nem hiszem, hogy alapszaktól függ, inkább attól, hogy mennyit fordítasz rá. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha nem msc-n tervezel megtanulni integrálni és deriválni, túl nagy bajban nem leszel. Akármennyire is alkmat, javarészt elméletet veszünk, az meg igazából azon múlik, hogy rászánod-e az időt, hogy megértsd vagy sem. Túl sok előzetes ismeret nélkül is megy, nyilván könnyebb, ha el tudod helyezni nagyságrendileg a témát valahol. A gyakorlati anyagban kb az analízis 1-2, valstat anyagától vesszük fel a fonalat (nem tudom, vannak-e ilyenek nálatok, én infóról jöttem, nem érzem nagyobb szivatásnak az msc-t mint ami a bsc volt, időben ráadásul lazább is).
2022. nov. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!