Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri elvégezni egy turizmus...

Megéri elvégezni egy turizmus FOSZK képzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érettségi előtt állok, a BGE turizmus-vendéglátás szakára jelentkeztem és félek, hogy nem lesz elég ponton az alapképzésre (2-3 ponttal csúsznék le számításaim szerint), ezért beírtam egy felsőoktatási szakképzést is, viszont nem tudom mennyire éri meg ezt elvégezni.

Nagyon gondolkozom, hogy ha csak FOSZK-ra vesznek fel, akkor inkább nem megyek el, hanem kihagyok egy évet és egy külföldi egyetemre beadom a jelentkezésemet. Eredetileg is külföldre jelentkeztem volna, csak történt pár váratlan dolog, de a nyelveket jól beszélem szerencsére.

Bárkinek bármilyen tapasztalata vagy véleménye lenne? Nagyon tanácstalan vagyok és félek, hogy rosszul döntök.

Előre is köszönöm a segítséget és kellemes hétvégét kívánok!:)


2023. ápr. 30. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A FOSZK képzés tantárgyait ha nem tévedek, akkor be lehet számíttatni majd az egyetemi képzés tantárgyaiként, de szerintem nézz utána, hogy a te szakodon is lehet-e ilyet.

Én véleményem szerint még mindig jobb 1 évig FOSZK-ra járni, mint semmit sem csinálni. Ha ezután jelentkeznél egyetemre, annyival kevesebb tárgyat kéne majd elvégezned, vagy esetleg el is mehetnél dolgozni egy-két helyre.

Mindenesetre ne add fel szerintem az egyetemi álmodat akkor sem, ha FOSZK-ra vesznek fel. A FOSZK ad egy alaptudást, de tény, hogy az egyetemen több mindent lehet tanulni.

Lehet az is, hogy esetleg Erasmussal tanulsz külföldi egyetemen is a BGE mellett, ha másodjára felvesznek, vagy FOSZK után felvesznek.


A felsőoktatás az kicsit már szabadabb téma, mint a középsuli, általános suli. Senki sem fogja kérdezni, hogy hány év alatt végezted el, mit csináltál közben, hol jártál, sőt tudomásom szerint a FOSZK egy gyakorlatiasabb képzés szokott lenni, így szerintem jobb esély is lenne egy munkapiacon, ha két hasonló képzéssel rendelkezel.

2023. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Csak FOKSZ-ra ne. Semmit nem ér. 2019-ben kezdtem az egyetemet. Összehaverkodtam 1 sráccal aki FOKSZ-ra ment. Már menet közbe is mondta hogy szerinte nem valami jó. Elvégezte de 22 őszén vissza ment megcsinálni 1 alapszakot (BSC-t). Mert semmivel nem ment a foksz képzéssel. És nem csak ő. Maga a képzés nem ad diplomát se. Kapsz 1 papírt ami alig ér valamit. Ha rám hallgatsz és azokra a tapasztalatokra amiket láttam akkor nem mész bohóckodni FOKSZ-ra hanem 1 évet dolgzol vagy pl jogait csinálsz és elmész vagy itthon vagy külföldön 1 alapszakra. Mert ha elvégzel 1 foksz képzést és jön 1 diplomás ugyan abba a szakmába esélyed se lesz.
2023. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Semmi értelme.
2023. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségetek, sok hasznos dolgot mondtatok, picit így megnyugodtam.

Viszont igen azt kihagytam, hogy ha elmennék a felsőoktatási szakképzésre képzésre, utána biztosan jelentkeznék alapra valahol.

2023. ápr. 30. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!